Andrew Tate chwali się 33 samochodami, Greta Thunberg dosadnie na to odpowiada

Autor:
wac//az
Źródło:
BuzzFeed, Urban Dictionary, tvn24.pl
Marzec 2021: Greta Thunberg dołączyła do aktywistów w ramach globalnego strajku klimatycznego w Sztokholmie
Marzec 2021: Greta Thunberg dołączyła do aktywistów w ramach globalnego strajku klimatycznego w SztokholmieReuters
wideo 2/6
ReutersMarzec 2021: Greta Thunberg dołączyła do aktywistów w ramach globalnego strajku klimatycznego w Sztokholmie

Kickbokser i influencer Andrew Tate pochwalił się na Twitterze, że ma 33 samochody, po czym poprosił Gretę Thunberg o adres e-mail, na który mógłby wysłać jej pełną informację na temat tego, ile każdy z pojazdów emituje dwutlenku węgla. Działaczka klimatyczna odpowiedziała mu dosadnie, co bardzo się spodobało milionom internautów na całym świecie.

Mieszkający w Rumunii amerykańsko-brytyjski kickbokser zdobył sławę głównie jako osobowość internetowa. Przez ostatnie pięć lat jego konto na Twitterze było jednak zablokowane. Powodem miało być "naruszenie warunków korzystania z platformy" - podaje portal BuzzFeed. Konto byłego kickboksera i influencera zostało jednak przywrócone w listopadzie tego roku, po przejęciu Twittera przez Elona Muska. Tate, znany m.in. z obraźliwych komentarzy pod adresem kobiet, wkrótce po powrocie na platformę znów wzbudza kontrowersje.

We wtorek, 27 grudnia, zamieścił post, w którym zwrócił się bezpośrednio do Grety Thunberg: "Mam 33 samochody" - napisał, wymieniając jeden z modeli sportowego auta. "To dopiero początek. Podaj swój adres e-mail, abym mógł wysłać ci pełną listę samochodów z mojej kolekcji oraz informacje o tym, jak ogromne ilości (CO2 - red.) emitują". Do wpisu dołączył zdjęcie, na którym tankuje bugatti.

Thunberg odpowiedziała kickbokserowi

Dzień później aktywistka klimatyczna odpowiedziała Andrew Tate'owi wpisem na Twitterze: "Tak, proszę, oświeć mnie. Napisz do mnie na adres smalldickenergy@getalife.com". Wskazany adres można przetłumaczyć jako "energiamałegopenisa@miejżycie.com", jednak "small dick energy" w języku angielskim funkcjonuje jako związek frazeologiczny na określenie mizoginów. To "zarozumialstwo, próżność bez podstaw, umiejętności, zdolności" - wyjaśnia słownik "Urban Dictionary".

Odpowiedź Thunberg w ciągu niespełna doby zyskała 2,5 miliona polubień. Tate odpisał, komentując wpis aktywistki m.in. zwrotem "How dare you?!" (jak śmiesz?), którego Szwedka użyła podczas wystąpienia na szczycie klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2019 roku. Na tym samym szczycie Thunberg i 15 innych dzieci złożyło w ONZ skargę na pięć dużych gospodarek światowych, zarzucając im łamanie praw człowieka przez niepodejmowanie stosownych działań, by zatrzymać pogłębiający się kryzys klimatyczny.

Wpis stał się viralem

Kolejne wpisy Tate'a nie przyćmiły jednak popularności odpowiedzi aktywistki. Komentatorzy docenili m.in. jej dosadność. "Andrew Tate, szejk milionów wściekłych i niepewnych siebie mężczyzn, został rozbrojony przez nastoletnią dziewczynę. Święta przyszły późno, ale jakby w samą porę" - napisał pisarz Wajahat Ali. "Andrew Tate będzie od teraz na zawsze znany jako 'ten facet, który został całkowicie zmiażdżony przez Gretę Thunberg na Twitterze' i nikt więcej" - napisał z kolei publicysta Owen Jones. Odpowiedź zainspirowała też twórców memów:

Do godziny 14.00 w czwartek wpis został wyświetlony 163 miliony razy i podany dalej 424 tys. razy.

ZOBACZ TEŻ: Musk: u mnie działa. Globalna awaria Twittera trwała kilka godzin

Autor:wac//az

Źródło: BuzzFeed, Urban Dictionary, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Twitter

Pozostałe wiadomości