6-latka chce zobaczyć świat, zanim zupełnie przestanie go widzieć

TVN24

instagram/girls.are.toughMarzenia dziewczynki pomaga spełnić mama

"Dziadek do orzechów", spotkanie z księżniczkami Disney'a, wycieczka w góry. Cailee Frost ma sześć lat i długą listę miejsc, które chciałaby zobaczyć, zanim straci wzrok.

Cailee Frost mieszka w Phoenix w USA. Sześciolatka cierpi na rzadką, genetyczną chorobę - witreoretinopatię wysiękową (FEVR), która powoduje stopniową utratę wzroku. Wada została zdiagnozowana, kiedy dziewczynka miałam dwa lata. Ponieważ choroba postępuje, Amerykanka chce zobaczyć świat, zanim całkowicie przestanie go widzieć.

"Ta choroba to roller coaster"

- Cailee może stracić wzrok w każdej chwili, a może też to stać się za dziesięć lat - powiedziała Catrina Frost, matka dziecka. - Ta choroba to rollercoaster – dodała. Dziewczynka miała trzy lata, kiedy zaczęła uczyć się chodzić z laską, w wieku czterech lat rozpoczęła naukę alfabetu Braille'a.

"Mapa wspomnień"

Frost wraz córką stworzyły listę miejsc, które chcą zobaczyć, zanim Cailee straci wzrok. Pomysł na "mapę wspomnień" zrodził się podczas podróży do lekarza w Kalifornii. W jej trakcie dziewczyny zrobiły postój i podziwiały wydmy.

- Nie było nikogo, Cailee przez ponad godzinę bawiła się na wydmach: robiła "aniołki" na piasku, tarzała się. Była brudna, cała w piasku, ale bardzo szczęśliwa - opowiadała matka. Jak twierdzi Frost, to był moment, w którym zdała sobie sprawę, że takie chwile pozwalają jej córce poznać strukturę rzeczy, dotknąć, poczuć i zobaczyć. Parę dni później pojechały do morskiego parku rozrywki oraz na plażę. - Cailee po prostu stała na plaży i nie mogła uwierzyć, jaka jest ogromna - wyznała matka.

Długa lista miejsc do "zobaczenia"

Kobieta założyła córce profil na stronie fundacji GoFundMe, aby zebrać środki na sfinansowanie podróży do miejsc, które są na liście obiektów "do zobaczenia". Na apel zareagował Disneyland i zaprosił rodzinę na spotkanie z księżniczkami znanymi z bajek. Dziewczynka spotkała się z każdą z nich, a zdjęcia z wizyty w parku rozrywki znalazły się na instagramowym profilu "girls.are.tough".

Na liście dziewczynki znajdują się jeszcze między innymi - wycieczka w góry, przejażdżka konno, udział w nowojorskim tygodniu mody, czy obejrzenie baletu "Dziadek do orzechów".

Autor: cw / Źródło: buzzfeed.com

Źródło zdjęcia głównego: instagram/girls.are.tough