Ciekawostki

Ciekawostki

Mieszkańcy Libuszy w województwie małopolskim zbierają pieniądze na nowe boisko sportowe. Z ich inicjatywy ma nosić imię Dody, bo artystka pomoże w jego sfinansowaniu.

Oprah Winfrey przeprasza za zamieszanie, jakie wywołała mówiąc o rasistowskim incydencie w Szwajcarii. Ekspedientka w jednym ze sklepów odmówiła pokazania jej drogiej torebki, uznając, że klientkę na nią nie stać.

W okresie wakacji budynek Sejmu przy Wiejskiej zamiera. Wygasają zacięte polityczne spory, nastaje czas rozluźnienia. Wybitnie unaocznia to poseł PO Andrzej Halicki, który przyprowadził na wycieczkę po swoim miejscu pracy psy. Prawdopodobnie złamał przy okazji przepisy.

Czytelnicy tvn24.pl za najlepsze wideo mijającego tygodnia uznali film pokazujący, co dzieje się z pasażerami autobusu podczas wypadku. Drugie miejsce, to historia rosyjskiego policjanta, który potrącony przez pirata drogowego przejechał na masce samochodu kilkaset metrów. Miejsce trzecie zdobyły malownicze zdjęcia burzy, która rozpętała się w centrum Tulsy w stanie Oklahoma.

- Złe proporcje, spodnie za długie, marynarki zbyt obcisłe - tak wygląd kanclerz Niemiec Angeli Merkel ocenił Karl Lagerfeld, dyrektor kreatywny marki Chanel, w świecie mody nazywany "Cesarzem Karlem". Kreator najpierw skrytykował swoją rodaczkę, a potem zaproponował jej stylistyczne porady. Niedawno nie zostawił suchej nitki także na żonie prezydenta USA.

Do indyjskiego szpitala trafił trzymiesięczny chłopczyk, który ma według lekarzy cierpieć na jedną z najrzadszych i mało poznanych chorób. Dziecko ma doznawać "spontanicznego samozapłonu". Dojść miało do tego już cztery razy.

Emporia to największe centrum handlowe w Skandynawii - na 98 tys. metrów kwadratowych ma ok. 200 sklepów, a na dachu park. - Idealnie pokazuje wpływ architektury wnętrz na naszą pracę, odpoczynek i zabawę - oceniają jurorzy konkursu o Nagrodę za Najlepsze Wnętrze Roku, przyznawaną w ramach festiwalu INSIDE 2013. Budynek ze szwedzkiego Malmoe jest jednym z faworytów imprezy, w której walczy z 58 projektami z całego świata.

- Pokazuję, jak niebezpieczne jest pisanie sms-ów w trakcie jazdy samochodem: z perspektywy rodzin ofiar i kierowców, którzy muszą żyć z odpowiedzialnością za śmierć. Ten film ma przerazić - mówi reżyser Werner Herzog, który nakręcił dokument "From One Second To The Next". To część kampanii społecznej promującej kulturę bezpiecznej jazdy w USA, bo z powodu obsługiwania telefonu za kierownicą rokrocznie ginie ponad 100 tysięcy osób.

Rosjanin Dymitr Agarkow miał dość ofert kart kredytowych "skierowanych tylko do niego". Jedną z przesłanych mu przez bank umów zeskanował i zmienił w niej warunki, ustalając zerowe oprocentowanie i brak opłat czy limitu na karcie. O dziwo bank podpisał umowę, ale teraz chce się z tego wycofać. Sprawa trafiła do sądu.

Rosyjski kierowca chciał jechać objazdem, więc porwał policjanta i przewiózł go na masce swojego samochodu, USA po dachowaniu mężczyzna uciekł z miejsca wypadku taksówką, a w Polsce tir zmienił pas, pojechał pod prąd i o mały włos nie zderzył się z autorem nagrania. Tydzień minął pod znakiem kierowców-piratów. Można było też zobaczyć, co dzieje się z pasażerami autobusu podczas wypadku.