22-latka przedstawiająca się jako Natalie Dylan na prywatnej aukcji internetowej wystawiła na sprzedaż swoje dziewictwo. Najwyższa do tej pory oferta pochodzi od 39-letniego Australijczyka i sięga 3,8 milionów dolarów. To tylko biznes - mówi Dylan.
22-letnia dziewczyna pochodzi z San Diego w Kalifornii i za pośrednictwem legalnego domu publicznego w Newadzie pragnie sprzedać swoją "niewinność". Zgadza się, że można to nazwać prostytucją, "ale w końcu w Newadzie prostytucja jest legalna" - argumentuje. - Nikomu nie robię krzywdy.
To tylko biznes
- Niektórzy mężczyźni poszukują kobiet, które są dziewicami, ponieważ ich zdobycie traktują jak trofeum albo swego rodzaju przedmiot czystości. Jednak nie potrafię powiedzieć, dlaczego za dziewictwo są gotowi zapłacić tak wiele. Szczerze mówiąc, nie wiem, co w tym widzą – powiedziała Natalie Dylan w rozmowie z CNN.
- Uważam, że ludzie powinni sami decydować o swoim ciele. To wszystko tak naprawdę sprowadza się do moralnych i religijnych argumentów, a ja żyję ze swoimi w zgodzie. Dla mnie to sposób zarobienia pieniędzy. Uważam, że nie ma w tym nic złego - uzasadnia swoją decyzję dziewczyna.
Natalie nie jest prekursorką. W końcu to najstarszy zawód świata...
- Nie jest to zupełnie nowe zjawisko. To część internetu. Natalie nie jest pierwszą osobą, która organizuje publiczną sprzedaż „seksualnej niewinności”. Pewna włoska modelka we wrześniu prawdopodobnie sprzedała swoje dziewictwo za ponad 1 mln dolarów - komentuje aukcję antropolog Laura Carpenter z Uniwersytetu w Tennessee.
Powrót do przeszłości
- Idea, że dziewictwo ma dużą wartość pochodzi z czasów wczesnych cywilizacji. Mężczyzna musiał mieć pewność, ze dzieci kobiety, z którą ma współżyć, będą jego. Dawniej kobieta była uważana za własność mężczyzny – dodała Carpenter.
- Do lat 50. XX wieku w Ameryce od kobiety oczekiwano, że do ślubu pozostanie dziewicą. Dzięki dostępności środków antykoncepcyjnych połączonej z kontrkulturą lat 60. i ruchem na rzecz obrony praw gejów, seks przedmałżeński wśród płci pięknej stał się bardziej powszechny – argumentuje Carpenter. Postawy konserwatywne zaczęły być bardziej widoczne w latach 80., gdy świat uświadomił sobie zagrożenie, które niesie HIV oraz AIDS. Przyczyniły się do tego także programy promujące abstynencję.
Jednakże w pewnych kulturach nadal ogromną wagę zwraca się na to, czy przyszła panna młoda jest dziewicą. W tym celu niektóre kobiety przechodzą operacje rekonstrukcji błony dziewiczej - dodaje antropolog.
Źródło: CNN
Źródło zdjęcia głównego: cnn.com