Zagubiony pies na klifie chwycił za serca. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

TVN24

Aktualizacja:

Zagubiony pies Jimmy i długo, długo nic. To było zdecydowane zwycięstwo. Wideo z akcją ratowniczą czworonoga zdobyło niemal połowę (48 procent) głosów internautów w wyborze najlepszego wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu - z wynikiem 16 procent - znalazły się niezwykle samodzielne szczury. Podium zamknęło nagranie pand do adopcji w Chinach (10 procent głosów).

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl
tvn24.pl

1. Psi spacer po klifie. Do akcji wkroczyli ratownicy

Niecodzienna akcja ratunkowa w australijskim stanie Wiktoria na południu kraju. Służby uratowały psa, który utknął na ścianie jednego z klifów w okolicach Bells Beach. Zdezorientowanego czworonoga zobaczyły spacerujące brzegiem osoby. To one zadzwoniły po służby.

Kiedy ratownik dotarł do Jimmy'ego - bo tak ma na imię pies, uspokoił go, przypiął do specjalnej uprzęży i bardzo powoli zaczął się z nim wspinać, wciągany przez pozostałych ratowników. Akcja trwała trzy godziny i zakończyła się sukcesem. Gdy wszyscy byli już bezpieczni, ratownicy zadzwonili pod numer telefonu, który Jimmy miał na swojej obroży. W ten sposób znaleźli właściciela czworonoga. Nie wiadomo, jak i dlaczego pies znalazł się na ścianie klifu.

2. Szczury jako kierowcy

Szczury, które potrafią samodzielnie prowadzić samochodzik, czyli nagranie z laboratorium Uniwersytetu Richmond.

Gryzoń stoi na podłodze z aluminium, a łapkami dotyka jednego z trzech miedzianych elementów. Zamyka wtedy odpowiedni obwód elektryczny, decydując, czy pojedzie prosto, w lewo czy w prawo. Cel podróży? Pojemnik z jedzeniem. Naukowcy zaobserwowali, że lepszymi kierowcami wśród szczurów są osobniki żyjące w środowisku nasyconym dużą liczbą bodźców. Wszystkie gryzonie, które nauczyły się prowadzić ten pojazd, wytwarzają więcej hormonów pomagających w opanowaniu stresu.

3. Panda do adopcji

W Chinach, w specjalnych rezerwatach, toczy się walka o zachowanie gatunku pand. Walka, w ostatnich latach przynosi efekty, bo populację pandy wielkiej udało się zwiększyć. Do adopcji zgłaszają się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Młode pandy wymagają wiele czułości, a najwięcej czasu spędzają na jedzeniu i spaniu.

Autor: JZ//now / Źródło: tvn24.pl