Wpadka wegańskiej influencerki. "Popełniłam błąd"

TVN24

Influencerka przeprosiła swoich fanówrawvana/Instagram
wideo 2/4

Rawvana zarabia w sieci - ma ponad trzy miliony fanów w mediach społecznościowych - na zachwalaniu restrykcyjnej diety wegańskiej. Tymczasem w internecie pojawił się filmik, na którym weganka ma na swoim talerzu rybę. Kobieta znalazła się w ogniu krytyki fanów, którzy zarzucili jej oszustwo. Influencerka odpowiedziała na zarzuty nagraniem, w którym próbuje wyjaśnić sytuację.

Rawvana, a właściwie Yovana Mendoza Ayres, namawia użytkowników mediów społecznościowych do zmiany nawyków żywieniowych i przejścia na dietę wegańską (ostatnio promuje tzw. raw vegan, czyli dietę nie tylko bez produktów pochodzenia zwierzęcego, ale również jedynie w formie surowej). Jak twierdzi, sama jest weganką od 6 lat. Jej konto na You Tube subskrybuje prawie 2 miliony użytkowników, na Instagramie zaś obserwuje ją 1,3 miliona użytkowników.

Ryba na talerzu weganki

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawił się filmik, na którym podważona została wiarygodność influencerki. Na wideo widać, jak zakłopotana próbuje zakryć leżącą na jej talerzu rybę. Nagranie wywołało prawdziwe oburzenie wśród fanów.

"Ona jest obrzydliwą oszustką" - to jeden z komentarzy, jaki pojawił się pod nagraniem.

Tłumaczenia influencerki

Próbując ratować swój wizerunek, influencerka nagrała ponad półgodzinny filmik, w którym wyjaśnia całą sytuację.

Rawvanaa tłumaczy, że kilka lat temu przez 25 dni stosowała post wodny (piła tylko wodę), który - choć świetnie wpłynął na jej samopoczucie - sprawił, że kobieta przestała miesiączkować. Nic z tym nie zrobiła.

Dwa lata później poszła jednak do lekarza, który stwierdził, że kobieta cierpi na anemię, zaś stan jej hormonów wskazuje na to, iż jest przed menopauzą. U weganki zdiagnozowano również zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego oraz zaburzenia trawienia.

Lekarze zasugerowali więc, by wprowadziła do swej diety produkty pochodzenia zwierzęcego. Rawvana twierdzi, że podjęła ten "eksperyment" w trosce o swoje zdrowie.

"Nie zamierzam siedzieć przed kamerą i mówić: 'Och, od dwóch miesięcy jadłam jajka i ryby i wszystko jest lepsze, a dieta roślinna nie działa'. Nie mówię tego. Naprawdę chcę mieć możliwość powrotu do pokarmów pochodzenia roślinnego" - deklaruje influencerka.

104 tysiące kciuków w dół

Rawvana przeprosiła również swych fanów.

"Naprawdę żałuję, że dowiedzieliście o tym w ten sposób. Popełniłam błąd" - mówi.

"Wiem, że wielu z Was ufało mi, słuchało mnie, i prawdopodobnie czujecie się oszukani i okłamani. Macie do tego pełne prawo. Proszę Was o przebaczenie, jestem człowiekiem" - dodaje.

Filmik z wyjaśnieniami Rawvany na jej hiszpańskojęzycznym koncie na You Tube obejrzało przez tydzień 2,5 miliona użytkowników. Pod nagraniem pojawiło się aż 104 tysięcy kciuków w dół.

Autor: dp//mro / Źródło: People, You Tube, Instagram