Rząd zajmie się programem Rodzina 500 plus w poniedziałek

Z kraju

ShutterstockProgram "Rodzina 500 plus" przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko

Program prorodzinny Rodzina 500 plus, który przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, ma być tematem poniedziałkowego posiedzenia rządu. W czwartek projekt zaakceptował Komitet Stały Rady Ministrów.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska zapewniła w czwartek, że kluczowe elementy projektu nie zostały zmienione. - Rozstrzygnęliśmy wszystkie uwagi zgłoszone do projektu. Środki finansowe na realizację tego programu są zabezpieczone - powiedział z kolei szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk na czwartkowej konferencji prasowej.

500 zł na dziecko

Program "Rodzina 500 plus" przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko. MRPiPS chce, by świadczenie było wypłacane od kwietnia. Świadczenie będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania. Rząd w poniedziałek ma zająć się również projektem nowelizacji ustawy o identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Skąd pieniądze 500 zł na dziecko w 2017? Być może potrzebne będą nowe podatkiTVN24 BiS

Autor: msz//km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: