TVN Warner Bros. Discovery liderem rynku w czerwcu

Źródło:
TVN24 Biznes
TVN24 i "Fakty" TVN liderami oglądalności w czerwcu
TVN24 i "Fakty" TVN liderami oglądalności w czerwcuTVN24
wideo 2/2
TVN24 i "Fakty" TVN liderami oglądalności w czerwcuTVN24

W czerwcu TVN Warner Bros. Discovery utrzymała pierwsze miejsce w zestawieniu koncernów medialnych w Polsce - portfolio jej kanałów osiągnęło 25,2-procentowy udział w widowni w grupie komercyjnej. Stacja TVN uplasowała się na pierwszym miejscu w grupie Big5 z udziałem na poziomie 9,2 procent. Stacja TVN24 była szóstym najchętniej oglądanym kanałem spośród wszystkich dostępnych w telewizji i liderem w kategorii telewizji informacyjnych, natomiast TVN Style utrzymała pozycję lidera wśród kanałów lifestylowych. TVN Warner Bros. Discovery osiągnęła też w minionym miesiącu świetne wyniki w segmencie digital.

TVN liderem Big5

Stacja TVN (9 proc. udziału w rynku) uplasowała się na pierwszym miejscu w grupie Big5 (TVN, TVN7, Polsat, TVP1 i TVP2). W klasyfikacji wszystkich najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych w kraju piątą pozycję zajęła stacja TVN7 (4,2 proc.), a szóstą - TVN24 (3,2 proc.).

TVN Warner Bros. Discovery
TVN Warner Bros. Discovery

W minionym miesiącu spośród wszystkich pozycji programowych kanału TVN największą widownię w grupie komercyjnej (kategoria wiekowa 16-49) przyciągnęły "Fakty" TVN (21,7 proc. udział). W grupie ogólnej program osiągnął udział w widowni na poziomie SHR: 21,1 proc.

Rekordową widownię zgromadziło wydanie "Faktów" TVN z 20 czerwca. Program obejrzało wtedy prawie 2,5 miliona widzów w grupie ogólnej, a udział w widowni osiągnął 21,6 proc. Największy udział w widowni w grupie komercyjnej miało wydanie z 6 czerwca (23,3 proc.).

Przez cały czerwiec "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce. Każdego dnia oglądało je w tym miesiącu średnio ponad 2 127 135 widzów, to prawie 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Oprócz niezawodnego pasma newsowego widzowie w grupie 16-49 chętnie wybierali także program "Kuchenne Rewolucje" (14,3 proc. udział), teleturniej "Milionerzy" (13 proc.), a także program "Uwaga!" (13,4 proc.). Widzowie z grupy komercyjnej chętnie oglądali również serial "Na Wspólnej" (13,9 proc.).

Rewelacyjne wyniki grupy w newsach

TVN24 była szóstym najchętniej oglądanym kanałem spośród wszystkich dostępnych w telewizji i liderem w kategorii telewizji informacyjnych. Udział stacji w grupie komercyjnej wyniósł 3,2 proc.

Zwiększone zainteresowanie wiarygodnymi i sprawdzonymi treściami newsowymi, m.in. w kontekście trwającej wolny w Ukrainie, widać również w digitalu. Strona tvn24.pl uplasowała się na pozycji lidera platform internetowych telewizyjnych stacji informacyjnych. W czerwcu portal miał blisko 10 mln realnych użytkowników. Serwis utrzymuje pozycję lidera wśród portali informacyjnych należących do stacji telewizyjnych.

TVN Style najchętniej wybieranym kanałem lifestyle

Kanał TVN Style kolejny miesiąc cieszy się największą popularnością wśród kanałów lifestylowych z udziałem w widowni w grupie komercyjnej na poziomie 0,68 proc. Programy, które zebrały największą widownię to "Kuchenne Rewolucje" (2,5 proc. udział w grupie 16-49), "Gwiazdy Prywatnie" (3 proc. udział w grupie 16-29 lat) i "Ugotowani" (2,2 proc. udział w grupie 16-29 lat).

Eurosport z najlepszym kwartałem

Stacja Eurosport 1 miała najlepszy drugi kwartał w historii. Rozegrany 4 czerwca mecz Igi Świątek z Cori Gauff w finale Roland-Garros, transmitowany równolegle w TVN i Eurosporcie 1, oglądał co trzeci widz w Polsce. Relacja przyciągnęła przed ekrany średnio 2,6 mln osób (1,25 mln w TVN i 1,38 mln w Eurosporcie 1), a w kluczowych momentach aż 3,2 mln osób. To najlepszy wynik w historii relacji z meczów Wielkiego Szlema w Polsce. Obie stacje osiągnęły łączny udział w rynku na poziomie 33 proc. Eurosport 1 był w trakcie finału najchętniej oglądaną anteną w grupie A4+, a TVN w grupie A16-49. Zakończony 5 czerwca turniej cieszył się na antenach Eurosportu rekordową popularnością. W sumie turniej przyciągnął do Eurosportu 1 aż 5,4 mln widzów, co jest wynikiem o 38 proc. lepszym niż w roku ubiegłym.

Rozegrany 19 czerwca mecz Łomży Vive Kielce (obecnie Łomża Industria Kielce) z Barceloną w finale Ligi Mistrzów oglądało w Eurosporcie 1 średnio 510 tys. widzów, a w decydujących momentach spotkanie śledziło 1,1 mln osób! To najwyższa w historii średnia oglądalność meczu klubowej piłki ręcznej w Polsce.

Portal dzieńdobry.pl ze wzrostem zasięgów

W czerwcu w badaniu Mediapanel liczba realnych użytkowników serwisu dziendobry.tvn.pl wzrosła do niemal 5 milionów, co oznacza dotarcie do co szóstego internauty w Polsce. W tym czasie serwis zanotował także wzrost liczby odsłon. Jednocześnie serwis dziendobry.tvn.pl ma najwyższy Affinity Index w grupie wiekowej 25-34 lata (154,87) wśród 10 największych serwisów w kategorii serwisów kobiecych.

Player w czerwcu

W czerwcu z bogatej oferty Playera widzowie najchętniej wybierali drugi sezon "Nieobecnych". Serial włączyła prawie jedna trzecia aktywnie oglądającej bazy w serwisie. Drugim popularnym tytułem był "Hotel Paradise", który oglądał co czwarty aktywnie oglądający użytkownik. Player z okazji obchodów Pride Month uruchomił też specjalną kolekcję "Miesiąc równości", w której widzowie mogą znaleźć wybrane tytuły o tematyce LGBTQ+.

Autorka/Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Płace rosną, ale brakuje rąk do pracy. - Z pracownikami jest problem, szczególnie tymi sezonowymi - mówi właściciel sieci hoteli nad morzem. Specjaliści mówią o napiętej sytuacji, a problem może się jeszcze pogłębiać.

Problemy z pracownikami sezonowymi. "Zrezygnowałam, moja psychika jest ważniejsza"

Problemy z pracownikami sezonowymi. "Zrezygnowałam, moja psychika jest ważniejsza"

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 sierpnia 2024 roku Polskie Linie Lotnicze LOT tymczasowo zawieszają możliwość transportu psów na pokładzie samolotu oraz w luku bagażowym na rejsach do Stanów Zjednoczonych. Powodem są nowe przepisy wprowadzone w USA.

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Źródło:
tvn24.pl

W szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego wierzy zaledwie co czwarty tak zwany gniazdownik - wynika z raportu Otodom. Jednak, jak wynika z badania, 40 procent z nich patrzy w przyszłość pozytywnie, licząc na pomoc w sfinansowaniu lokum, a także na zmiany na rynku.

Gniazdownicy nie widzą szans na kredyt

Gniazdownicy nie widzą szans na kredyt

Źródło:
PAP

Władze hiszpańskiego miasta Calpe zakazały turystom "rezerwowania" miejsc na plaży poprzez zostawianie tam krzeseł, parasoli czy leżaków. Plażowiczom, którzy nie zastosują się do nowych regulacji, grozi kara w wysokości 250 euro, czyli około 1070 złotych.

Będą kary za "rezerwowanie" miejsc na plaży. Władze ostrzegają turystów

Będą kary za "rezerwowanie" miejsc na plaży. Władze ostrzegają turystów

Źródło:
CNN

Wymóg posiadania polskiego prawa jazdy przez kierowców tak zwanych taksówek na aplikację z jednej strony może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, ale z drugiej spowodować powstanie problemów społecznych - przekazał Maciej Mysona z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jak informuje Uber, po zmianie przepisów odeszło 30 procent kierowców, co wpłynęło na wzrost cen i dłuższy czas oczekiwania.

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Źródło:
PAP

Za opóźniony lub odwołany lot przysługuje rekompensata w wysokości od 250 do 600 euro, natomiast przy opóźnieniach pociągu kwota 25 lub 50 procent ceny biletu - wyjaśnia Renata Yanisiv, koordynator ECK Polska. W przypadku noclegów reklamować można każdą niezgodność z umową lub ofertą hotelu.

Odwołany lub opóźniony lot? Należy ci się odszkodowanie

Odwołany lub opóźniony lot? Należy ci się odszkodowanie

Źródło:
PAP

Mieszkanka Żarowa w województwie dolnośląskim padła ofiarą oszustwa po wystawieniu na sprzedaż dziecięcej hulajnogi. 47-latka uwierzyła oszustom podszywającym się pod pracowników portalu ogłoszeniowego, w wyniku czego straciła spore oszczędności. Policja przypomina, by w trakcie transakcji internetowych zachować ostrożność oraz rozwagę.

Chciała sprzedać hulajnogę, straciła 18 tysięcy złotych

Chciała sprzedać hulajnogę, straciła 18 tysięcy złotych

Źródło:
PAP, KPP w Świdnicy

W sobotę w Lotto padła główna wygrana w wysokości 2 milionów złotych. Tym razem nikt nie trafił szóstki w Lotto Plus. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 20 lipca 2024 roku.

Padła szóstka w Lotto

Padła szóstka w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

To jest bardzo cenna lekcja dla użytkowników tego oprogramowania, którzy powinni zastanowić się nad pewną heterogenicznością środowisk. Być może nie zawsze warto polegać na jednym rozwiązaniu - mówił na antenie TVN24 Marcin Maj, ekspert do spraw cyberbezpieczeństwa z portalu niebezpiecznik.pl, odnosząc się do globalnej awarii systemów informatycznych na całym świecie.

"Mamy tutaj do czynienia z ciosem w szczepionkę"

"Mamy tutaj do czynienia z ciosem w szczepionkę"

Źródło:
tvn24.pl

Globalna awaria oprogramowania powinna przypomnieć nam wszystkim, że trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy - napisał w sobotę na platformie X wicepremier, szef Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski odnosząc się do piątkowej awarii systemów Microsoft.

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

Źródło:
PAP

Polska ma fantastyczne plenery, miasta, w których można nagrywać, ale to się po prostu nie opłaca. To jest podstawowy problem, który trzeba rozwiązać, żeby przemysł filmowy zaczął kręcić się na dużo wyższych obrotach - mówił w programie Wstajesz i Weekend Maciej Sojka, producent filmowy, dziennikarz i pierwszy szef TVN24.

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

Źródło:
TVN24

Co roku liczna grupa Polaków planuje wypoczynek za granicą, decydując się na samodzielną organizację podróży. W takich przypadkach samochód staje się ich preferowanym środkiem transportu. Decydując się na taki krok warto pamiętać o ryzykach związanych z podróżowaniem poza granicami Polski. Należy się upewnić, czy polisa ubezpieczeniowa, jaką posiadamy, obejmuje nie tylko nasz cel podróży, ale również kraje, przez które będziemy przejeżdżać.

Samochodem za granicę? O tym trzeba pamiętać

Samochodem za granicę? O tym trzeba pamiętać

Źródło:
tvn24.pl

- My, jako zwykli użytkownicy, możemy tylko trzymać kciuki. Natomiast branża cyberbezpieczeństwa, koledzy, koleżanki, wyciągają wnioski, zastanawiają się, co można zrobić - powiedział Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl, pytany w "Faktach po Faktach" o to, czy możemy uniknąć powtórki z dzisiejszej światowej awarii oprogramowania.

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Źródło:
tvn24.pl

Bruce Springsteen, legenda amerykańskiego rocka, dołączył do klubu muzyków, których majątek przekracza miliard dolarów - wynika z szacunków magazynu "Forbes".

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Źródło:
PAP

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Nieudzielenie pracownikowi czternastodniowego urlopu jest naruszeniem przepisów o urlopach wypoczynkowych - mówi redakcji biznesowej tvn24.pl Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że inspektor pracy może skierować do pracodawcy wystąpienie o usunięcie stwierdzonych naruszeń.

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie całego kraju kilka serii leku na receptę o nazwie Konaten. Powodem decyzji jest uzyskanie wyniku poza specyfikacją jakościową.

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Nowa edycja dopłat do fotowoltaiki ruszy 2 września - przekazała na konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu w przypadku nowych instalacji będzie dodatkowy zakup magazynu energii. W ramach programu będzie można dostać do 28 tysięcy złotych.

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu, 19 lipca, w Eurojackpot padło pięć wygranych II stopnia oraz siedem III stopnia. Nie odnotowano głównej wygranej, co oznacza, że kumulacja rośnie.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Pod koniec lipca ceny paliw mogą być najniższe w tym roku - przewidują eksperci portalu e-petrol.pl. Kierowcom sprzyja zahamowanie wzrostu notowań ropy na światowych rynkach, a także umacniający się złoty.

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Źródło:
PAP

"Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami o cenach energii" - pisze Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dodając, że nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd. "To kolejna fala ataków, która ma na celu sianie strachu w społeczeństwie i wyłudzanie danych oraz pieniędzy" - ostrzega resort klimatu.

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na objęcie przez Artura Olecha stanowiska prezesa zarządu PZU - przekazano w piątkowym komunikacie. W trakcie posiedzenia komisja wyraziła także zgodę między innymi na powołanie Bartosza Kubika na prezesa BOŚ, a także Mirosława Czekaja na prezesa BGK.

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Źródło:
PAP

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl