Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk

Z kraju

Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk. Polacy ruszyli nad Bałtyk

Wakacje w pełni, a turystów nad polskim morzem nie brakuje. W tym roku jest ich jeszcze więcej, bowiem przybyło osób, które korzystają z programu 500 plus. Pieniądze chętnie przeznaczają na rodzinny wypoczynek.

Pisaliśmy już, że rządowy program Rodzina 500 plus pociągnął za sobą zwiększony popyt m.in. na produkty spożywcze, AGD, używane samochody. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że Polacy chętnie wykorzystują otrzymane pieniądze także na wakacyjny wyjazd.

- 500 plus pobudziło wyobraźnię ludzi. Notujemy dużo większe zainteresowanie klientów wakacjami. Pojawia się grupa aspirująca do wyjazdu - mówił w TVN24 BiS Maciej Nykiel z Fly.pl

Bałtycki boom

Mimo niepewnej pogody, wielu beneficjentów programu wybiera się nad Bałtyk, gdzie spędza z dziećmi choćby kilkudniowy urlop.

Rodziny, które chciałyby wyjechać za granicę, muszą jednak trochę poczekać. Jak uważa Nykiel, 500 zł to zbyt niska kwota, aby pokusić się od razu o wyjazd zagraniczny.

- Prognozujemy, że jeżeli ten program zostanie utrzymany na tym poziomie, co obecnie, to pierwsi beneficjenci zagraniczni pojawią się latem 2017 roku - ocenił Nykiel.

Za granicę za rok

W Polsce już teraz nie brakuje jednak urlopowiczów, którzy chętnie wyjeżdżają poza Polskę.

- Polacy tradycyjnie jadą na południe Europy. Numerem jeden jest Grecja - mówił Nykiel. Wskazywał, że w porównaniu do ubiegłego roku największy wzrost zanotowała Bułgaria. W tym roku chętniej wybieramy kierunki bezpieczne - Unię Europejską. Rzadziej odwiedzamy północną Afrykę czy Turcję, która po ostatnich zamieszkach i atakach terrorystycznych przeżywa turystyczny kryzys. Turcy zachęcają do noclegu bardzo niskimi cenami: tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu, z opcją all inclusive, trzeba zapłacić jedynie 1500 zł. W podobnym standardzie nie spędzimy weekendu nad polskim morzem.

Kierunek: Gruzja. Kaukaski pomysł na tanie wakacje

Kierunek: Gruzja. Kaukaski pomysł na tanie wakacje

Autor: PMB / Źródło: tvn24bis