Z kraju

Poczta wprowadza "strefę ochronną"

Z kraju

[object Object]
Jurek o kontakcie z urzędami skarbowymitvn24
wideo 2/3

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym mogą się zmienić godziny otwarcia placówek - informuje Poczta Polska. Na pocztach powstaną też tak zwane strefy bezpieczeństwa, które wydzielają półtorametrowy odstęp od okienka pocztowego - w tej odległości będą oczekiwali klienci.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Listonosze mający kontakt z klientami do poniedziałku otrzymają płyny dezynfekcyjne - poinformowała Poczta Polska. Firma kupiła pracownikom też rękawiczki ochronne i środki do dezynfekcji powierzchni kontaktowych. W placówkach powstaną strefy bezpieczeństwa tak, by klienci nie stali zbyt blisko siebie i osób pracujących w okienku.

Klienci będą oczekiwać we wskazanej odległości nawet podczas obsługi. Bliżej będą mogli podejść jedynie na wyraźną prośbę pracownika, np. po to, by okazać potrzebne dokumenty.

Poczta podała także, że w związku z występującą sytuacją epidemiologiczną zmianie mogą ulec godziny pracy placówek pocztowych. Najbardziej aktualne informacje o godzinach otwarcia placówek pocztowych są dostępne pod adresem: http://placowki.poczta-polska.pl.

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości