Hotele zamknięte, ale nie dla wszystkich. Kilka wyjątków

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier: sklepy w galeriach handlowych zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, punktów usługowych
Premier: sklepy w galeriach handlowych zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, punktów usługowychTVN24
wideo 2/5
TVN24Premier: sklepy w galeriach handlowych zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, punktów usługowych

Od najbliższej soboty zostanie ograniczona działalność hoteli. Będą one dostępne wyłącznie między innymi dla osób w podróży służbowej, a także sportowców. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, które opublikowano w piątek. Turyści będą musieli zakończyć swój pobyt w hotelu najpóźniej w najbliższy wtorek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Od najbliższej soboty, 7 listopada ograniczona zostanie działalność m.in. hoteli. - Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości odbywających podróże służbowe - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać co najmniej do 29 listopada.

Kto może korzystać z hoteli?

Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny wyjątek. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 6 listopada zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które opublikowano w piątek.

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE

Hotele będą bowiem również dostępne dla osób wykonujących zawód medyczny, a także pacjentów oraz opiekunów, "jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej".

Wyjątek będzie dotyczył także sportowców, którzy będą korzystali z usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego, czyli np. zawodów i rozgrywek ligowych.

Osoby korzystające z powyższych wyjątków będą musiały przedstawić dokument wystawiony przez pracodawcę albo polski związek sportowy, albo podmiot wykonujący działalność leczniczą, który będzie potwierdzał podróż, zgrupowanie, współzawodnictwo, albo wykonywanie zawodu medycznego lub konieczność zapewnienia zakwaterowania wynikającego z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej. Rozporządzenie dopuszcza też możliwość złożenia przez gościa pisemnego oświadczenia.

Ponadto usługi hotelarskie będą mogły świadczyć hotele robotnicze oraz hotele dla pracowników sezonowych.

Co z turystami, którzy mają zarezerwowany pobyt w hotelu w najbliższych dniach? Jak wynika z rozporządzenia, świadczenie usług hotelarskich, które rozpoczęło się przed 7 listopada, a nie spełnia nowych warunków, ma się zakończyć nie później niż z dniem 10 listopada tego roku.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości