Trzy najpopularniejsze kierunki na wakacje

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w góręTVN24
wideo 2/3
TVN24Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę

Aż 64 procent Polaków rezerwujących wakacje spędzi urlop w Turcji, Grecji lub Egipcie – informuje we wtorkowym wydaniu "Puls Biznesu". Średnia cena wyjazdów urosła w tym roku w porównaniu z poprzednim o 20 procent.

Nie zmienił się gust Polaków

"PB" zauważa, że "nie zmienił się gust Polaków dotyczący miejsca, w którym spędzają wakacje: podobnie jak rok temu wyjeżdżają głównie do Turcji, Grecji i Egiptu". Na te kraje przypada 64 proc. rezerwacji na okres 19 czerwca – 30 września.

Dziennik powołuje się przy tym na informacje z serwisu wakacje.pl. To jeden z trzech, obok travelplanet.pl i fly.pl, największych multiagentów turystycznych działających na polskim rynku. 

"Na urlop można wyruszyć z 14 lotnisk (w tym z Radomia, który po pięciu tygodniach od otwarcia świętował odprawienie 10-tysięcznego pasażera), ale dwie trzecie klientów biur podróży leci na wakacje z Warszawy, Katowic lub Wrocławia. Średnia cena wyjazdów urosła w tym roku w porównaniu z poprzednim o 20 proc." – informuje dziennik.

Zmiany w rezerwacjach

Jak czytamy, "bardzo zwiększyła się sprzedaż first minute, a do połowy maja czołowi touroperatorzy sprzedali średnio o 40-45 proc. więcej wyjazdów niż w ubiegłym roku – wynika z danych "PB".

"89,3 proc. klientów, czyli o 7 pkt proc. więcej niż rok temu, kupiło wyjazdy aż na 91 dni przed wylotem. Ponad połowa Polaków wyjeżdża na wakacje w lipcu lub sierpniu – odpowiednio 34,5 i 26 proc., 21 proc. wybiera wrzesień, a 13 czerwiec" – podaje dziennik.

Jak pisze "PB", w ubiegłym roku wakacje w krajach basenu Morza Śródziemnego w czerwcu były o 12 proc. tańsze niż w lipcu i o 10 proc. tańsze niż w sierpniu, we wrześniu było to, odpowiednio, o 18 i 13 proc. taniej, a w październiku o 21 i 20 proc.".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości