Ding, dong! Robot przywiózł pizzę pod drzwi. Nadchodzi rewolucja w dostawach

Tech

Domino'sTak wygląda robot DRU

Otwierasz drzwi, a tam czeka na robot z zamówioną gorącą pizzą. Tak może wyglądać przyszłość, jeżeli sieć pizzerii Domino's w Australii wprowadzi swój śmiały plan w życie. "Improwizowaliśmy, badaliśmy i odkryliśmy, że ten zuchwały pomysł może stać się rzeczywistością" - ogłosiła firma.

Firma skonstruowała robota, który może dostarczać gorące posiłki i zimne napoje. Czterokołowa maszyna o nazwie DRU (Domino's Robotic Unit) zakończyła pierwsze próbne dostawy na początku tego miesiąca.

Domino's w Australii jest niezależną firmą, ale płaci amerykańskiej sieci za nazwę, logo i przepisy.

Zuchwały pomysł

W ub. tygodniu kierownictwo firmy zaprezentowało robota na scenie podczas specjalnej imprezy w Brisbane. "Improwizowaliśmy, badaliśmy i odkryliśmy, że ten zuchwały pomysł może stać się rzeczywistością" - można było usłyszeć w filmie promocyjnym.

Robot wykorzystuje GPS do nawigacji i jest w stanie unikać przeszkód w czasie jazdy. Jest przeznaczony do poruszania się po chodnikach i ścieżkach rowerowych. Może osiągnąć maksymalną prędkość 12 mil na godzinę. (19 km/h). Na razie nie jest jasne, jaki będzie jego zasięg.

Robot posiada wysuwaną komorę, w której schowana jest żywność. Aby ją otworzyć i zabrać jedzenie potrzebny będzie kod, który zamawiający otrzyma na swój telefon.

Robot powstał dzięki współpracy między siecią pizzerii i australijskim producentem autonomicznych robotów dla wojska, Marathon Targets. "Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego pierwszego na świecie innowacyjnego rozwiązania jeżeli chodzi o dostarczanie pizzy" - poinformowała spółka w oświadczeniu.

Marathon i Domino's nazywają DRU "pierwszym na świecie autonomicznym pojazdem do dostarczania pizzy". Trzeba jednak pamiętać, że jest to prototyp i nieprędko zobaczymy te maszyny w akcji.

Autor: ToL//km / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Domino's