Branża zachwycona Windowsem 10. "Microsoft posłuchał swoich klientów"

Tech

Microsoft Press RoomNa rynek Windows 10 ma trafić 29 lipca tego roku

Miliony osób testują najnowszy produkt Microsoftu, czyli Windows 10. To właśnie ich opiniach tkwi tajemnica sukcesu nowego systemu operacyjnego - podaje CNN Money.

Serwis zapytał najważniejsze osoby z czołowych koncernów informatycznych (Hewlett-Packard, Dell, Toshbia), dlaczego najnowszy system operacyjny Microsoftu jest tak dobry.

Z odpowiedzi wynika, że firma założona przez Billa Gatesa stworzyła dobry produkt, bo słuchała swoich potencjalnych klientów.

Dlaczego?

- To było bardzo fajne, jak Microsoft reagował na przekazane opinie - powiedział Mike Nash, szef HP.

- W Microsoft nastał nowy etap. To, co widzieliśmy teraz w zakresie rozwoju i współpracy jest zupełnym przeciwieństwem tego, co widzieliśmy w ostatnich latach - wtóruje Allison Rosy, dyrektor marketingu w Dell, który kiedyś sam pracował w Microsofcie. Z kolei zdaniem Jeffa Barney'a szefa amerykańskiego oddziału Toshiba system Windows 8 był za trudny i niedopasowany do użytkowników. - Windows 10 ma dobre cechy i generuje pozytywne dyskusje. To wystarczy, aby na nowo powrócił na rynek komputerów osobistych - uważa Barney.

Nowa era

CNN Money podaje, że po porażce Windows Visty Microsoft skupił się na stworzeniu produktu na podstawie opinii klientów. Zdaniem serwisu władze koncernu zrozumiały, że klienci z trudem przełknęli Windows 8. Nie mogło być mowy o kolejnej wpadce, więc z firmą rozstały się też osoby, które odpowiadały za Windows 8. Jak czytamy, informacje zwrotne od klientów, którzy testowali w ostatnich miesiącach Windows 10 były kluczowego dla tego produktu. "To oznaka nowej ery w firmie Microsoft" - pisze CNN Money. - Jesteśmy otwarci. Zaangażowaliśmy miliony klientów i entuzjastów, aby zebrać opinię na temat naszego nowego produktu - podsumowuje Jonathan Richardson, rzecznik firmy Microsoft. Premierę Windowsa 10 zaplanowano na 29 lipca tego roku. Kilka miesięcy później do klientów ma trafić wersja na urządzenia mobilne.

Autor: msz/mn / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Microsoft Press Room