Zuckerberg przyłapany przez internautów. Wzoruje się na szefie FBI

Mark Zuckerberg pochwalił się 500 milionami użytkowników Instagrama

Mark Zuckerberg pochwalił się 500 mln użytkowników na Instagramie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, co dostrzegli internauci na zdjęciu, wrzuconym przez szefa Facebooka przy tej okazji.

Chodzi o MacBooka, który pojawił się w tle. Chris Olson dostrzegł bowiem, że kamera i wejście audio w komputerze zostały zaklejone...taśmą. Wskazał także, że właściciel MacBooka do korzystania z poczty elektronicznej używa programu Thunderbird.

Tym kimś nie jest jednak zwykły, szeregowy pracownik, a Mark Zuckerberg. Jedna z najpotężniejszych osób w technologii. Skąd o tym wiemy? Jak wskazał portal Gizmodoo, dowodzić ma temu nagranie opublikowane przez szefa Facebooka kilka miesięcy temu. Jednocześnie redakcja bloga technologicznego w komentarzu do całej sytuacji nazwała Zuckerberga "paranoikiem".

Portal The Next Web przypomina tymczasem, że Zuckerberg nie jest jedyną osobą, która korzysta z takich rozwiązań. Taśma wylądowała bowiem także na komputerze dyrektora FBI Jamesa Comeya.

Ofiara ataków

Ochrona przed podsłuchami i podglądaniem przez hakerów w przypadku Marka Zuckerberga jest zresztą jak najbardziej uzasadniona. I to nie tylko ze względu na to, że jest łakomym kąskiem dla cyberprzestępców, a ze względu na wydarzenia ostatnich tygodni.

Na początku czerwca informowaliśmy bowiem, że cyberprzestępcy włamali się na jego konta na Twitterze i Pintireście.

Grupa hakerów ukrywających się pod nazwą Ourmine pochwaliła się swoim "sukcesem" na Twitterze. Włamywacze wyjaśnili, że chcieli jedynie sprawdzić zabezpieczenia, jakie stosuje założyciel Facebooka.

W kwietniu 2012 roku Instagram przeszedł w ręce właścicieli Facebooka. Transakcja opiewała na kwotę miliarda dolarów.

Zobacz materiał o tym, że Zuckerberg nie lubi podglądaczy:

Zuckerberg nie lubi podglądaczy
Zuckerberg nie lubi podglądaczyTVN24 BiS

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl, thenextweb.com, Gizmodoo

Pozostałe wiadomości