Hosting po polsku — jak home.pl stał się numerem 1

mat. prasowy

Czy otwierając innowacyjny biznes w Polsce, można osiągnąć międzynarodowy sukces? Jak się rozwijać, aby stać się prawdziwym potentatem na rynku? Odpowiedzi na te pytania możesz znaleźć, analizując 24 lata nieustannego rozwoju home.pl.

Artykuł sponsorowany

Pomysł na biznes

Masz nowatorski pomysł? Spróbuj go zrealizować, tak jak 24 lata temu Stefan Jurczyk, Krystian Stypuła i Piotr Kapcio — założyciele home.pl. Kiedy zaczynali, internet w Polsce raczkował, a popyt na ich usługi był niewielki, bo z internetu korzystał jedynie promil obywateli. Panowie uwierzyli w to, że za kilka-kilkanaście lat życie i praca przeniosą się do sieci, dlatego konsekwentnie rozwijali swój biznes. Nie była to łatwa praca — raczej pionierstwo, bo brakowało u nas odpowiedniej infrastruktury i technologii.

Stabilny rozwój i odważne decyzje

Jednym z pierwszych aktów odwagi było założenie biznesu w Polsce pod koniec ubiegłego stulecia. Łatwo nie było, mimo to młodzi ludzie postanowili się nie poddawać i w dobie raczkującego internetu zaproponowali klientom Idea Web Serwer — rewolucyjne, jak na tamte możliwości techniczne, rozwiązanie. Klienci otrzymywali usługę pośrednictwa w rezerwacji domeny, oprogramowanie sklepu internetowego i pocztę e-mail. To jednak nie wszystko. Aby przekonać do siebie potencjalnych klientów, firma zaoferowała 14-dniowy okres próbny oraz bezpłatne wsparcie ze strony biura obsługi klienta. Nazwa dość szumna, ponieważ stan zatrudnienia wynosił wówczas trzy osoby – oczywiście byli to wyłącznie założyciele HomeNet, pracujący w biurze o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych.

Z roku na rok użytkowników polskiego internetu przybywało, więc coraz więcej przedsiębiorstw otwierało swoje strony www. Nastąpiła też zmiana nazwy HomeNet na home.pl  – od tamtego momentu firma cały czas się rozwija i buduje bardzo stabilną pozycję na rynku. Kolejne certyfikaty (home.pl jako pierwsza polska firma w branży otrzymała ISO 9001) i kooperacje z gigantami, takimi jak Google, NASK, Microsoft czy Kaspersky, to kamienie milowe dla tego przedsiębiorstwa. Po 9 latach home.pl obsługiwał już 100 000 domen. Kolejne lata przyniosły znaczny wzrost rynku e-commerce. Firma uruchomiła więc platformę Business Shop (z czasem nazwa została zmieniona na Click Shop). Naturalnie zwiększało się również zatrudnienie — dziś przedsiębiorstwo jest jednym z największych pracodawców w województwie zachodniopomorskim. Zmiany, jakie zaszły w firmie w ostatnich latach, były nastawione na rozwój usług i dostosowanie ich do zmieniających się realiów rynku, ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce.

Jak home.pl funkcjonuje na rynku po pandemii?

Rok 2020 był przełomowy — handel, praca, nauka, a nawet kultura były dostępne wyłącznie za pośrednictwem internetu. home.pl doskonale poradził sobie z rosnącymi wymaganiami i potrzebami swoich klientów. Szeroka przepustowość łączy, które działają niezależnie od sieci szkieletowej największych operatorów, zapewnia płynność działania usług świadczonych przez to przedsiębiorstwo. Dziś firma pracuje całą dobę, 7 dni w tygodniu — zatrudnia ponad 300 pracowników. Ich starania obrazują liczby – 375 000 klientów i 1 200 000 domen. home.pl obsługuje ponad połowę stron www w naszym kraju.

W przypadku tej firmy charakterystyczną cechą jest dopasowanie oferty do zmieniających się wymagań klientów. Elastyczność i świadczenie usług w taki sposób, by klient mógł wygodnie prowadzić swój biznes w sieci — z całą pewnością stanowi to klucz do sukcesu. Posiadanie domeny, hostingu i poczty firmowej w jednym miejscu jest bardzo wygodne. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z kompleksowej obsługi w home.pl i dodatkowych korzyści, np. bezpłatnych szkoleń i webinarów. To naturalne, że nie wszyscy potrafią swobodnie poruszać się w tym obszarze. Dlatego home.pl oferuje fachową pomoc i szkolenia, które pomagają w rozwoju biznesu w sieci.

Mocna pozycja w Polsce to nie jedyny cel, jaki postawiła sobie marka. Ekspansja na inne rynki europejskie stała się faktem w 2019 roku, gdy polska firma internetowa weszła na rynek rumuński pod nazwą IONOS. Od roku home.pl świadczy również swoje usługi klientom z Węgier i Bułgarii. Jaki będzie kolejny krok? Tego jeszcze nie wiemy, ale patrząc z perspektywy ostatnich 24 lat, możemy liczyć, że to nie jest ostatnie słowo założycieli tego przedsiębiorstwa.

Ukłon w stronę nowych przedsiębiorstw

Warto wierzyć w śmiałe plany — trzem młodym ludziom ze Szczecina udało się osiągnąć sukces. Co interesujące, ich pomysł na biznes jest obecnie wsparciem dla wielu nowych przedsięwzięć. Dziś nie rejestracja w urzędzie, ale założenie domeny jest faktycznym początkiem prowadzenia biznesu. home.pl wspiera przedsiębiorców w tym procesie i kolejnych krokach, które należy podjąć, aby prowadzić dochodową firmę. Dobrym przykładem tego typu działań ze strony home.pl są promocje dla nowych klientów, które pomagają zaoszczędzić spore środki w pierwszym roku działalności gospodarczej.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowy

Pozostałe wiadomości

Podczas majówki zakopiańskie hotele były pełne. Tatrzańska Izba Gospodarcza szacuje, że zajętych było 90 procent miejsc noclegowych. Według Karola Wagnera z TIG największymi beneficjentami majówki nie byli jednak hotelarze, a restauratorzy i handlowcy.

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Źródło:
PAP

Maj to tradycyjnie czas pierwszych komunii świętych. "Co, jeśli przyjdzie kontrola z ZUS albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia, że przebywałam na imprezie zamiast pod adresem zamieszkania?" - zapytała anonimowo w mediach społecznościowych internautka przebywająca na L4. - W czasie zwolnienia lekarskiego musimy stosować się do zaleceń lekarza szczególnie wtedy, gdy na zaświadczeniu mamy napisane, że powinniśmy leżeć i dochodzić do zdrowia - przekazał biznesowej redakcji tvn24.pl Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodał, że w pierwszym kwartale 2024 roku zostało wydanych prawie 10 tysięcy decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych.

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

Źródło:
tvn24.pl

Węgrzy tłumnie jeżdżą do sklepów spożywczych na południu Słowacji - podał węgierski portal gospodarczy G7.hu. Dodał, że coraz częściej na zakupy u północnego sąsiada decydują się też osoby, którzy mieszkają daleko od granicy, nawet w odległości ponad 100 kilometrów.

Węgrzy masowo jeżdżą na zakupy na Słowację

Węgrzy masowo jeżdżą na zakupy na Słowację

Źródło:
PAP

Według Donalda Tuska Polacy staną się przed 2030 rokiem bogatsi od Brytyjczyków, jeśli chodzi o PKB na osobę. Zdaniem polskiego premiera to efekt brexitu. Jak przekonuje brytyjski dziennik "Daily Telegraph", Tusk się myli, a problemy Wielkiej Brytanii nie są tylko wynikiem wyjścia z Unii Europejskiej.

Czy Polska dogoni Wielką Brytanię? "Jest jedna rzecz, w której Tusk zdecydowanie się myli"

Czy Polska dogoni Wielką Brytanię? "Jest jedna rzecz, w której Tusk zdecydowanie się myli"

Źródło:
PAP

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne to Egipt, Tunezja, Chorwacja, Hiszpania, Włochy - stwierdziła w TVN24 Katarzyna Turosieńska z Polskiej Izby Turystyki. Podkreśliła, że "coraz częściej nasi rodacy lubują się w zwiedzaniu" i "nie chcą już tylko biernie leżeć na plaży".

Wakacje 2024. Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"

Wakacje 2024. Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"

Źródło:
tvn24.pl

Większość taksówkarzy z zagranicy, aby uzyskać polskie prawo jazdy, będzie musiała zdać tylko egzamin teoretyczny - wyjaśnił Rafał Grodzicki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Warszawie. W czerwcu wchodzi wymóg posiadania polskiego prawa jazdy przez wszystkich kierowców przewozu osób.

Zmiany dla kierowców od czerwca. Egzaminator wyjaśnia

Zmiany dla kierowców od czerwca. Egzaminator wyjaśnia

Źródło:
PAP

Specjalny zespół wypracuje propozycje zmian w łowiectwie w takich obszarach, jak ochrona niektórych zwierząt czy kwestie etyczne - przekazał wiceminister klimatu Mikołaj Dorożała. Dodał, że pierwszą kwestią jest wyjęcie z polowań części ptaków łownych.

Wiceminister klimatu: specjalny zespół wypracuje propozycje zmian w łowiectwie

Wiceminister klimatu: specjalny zespół wypracuje propozycje zmian w łowiectwie

Źródło:
PAP

W sobotę w Lotto nie padła główna wygrana. W najbliższym losowaniu będzie można wygrać cztery miliony złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 4 maja 2024 roku.

Wyniki Lotto z 4 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 4 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Polska wyraża pełną solidarność z Niemcami i z Czechami w związku z cyberatakami grupy powiązanej z rosyjskim wywiadem wojskowym - przekazało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ).

Cyberataki tuż za granicą. Jest oświadczenie polskiego MSZ

Cyberataki tuż za granicą. Jest oświadczenie polskiego MSZ

Źródło:
PAP

Rosja do końca sierpnia wstrzymała eksport cukru. "Ma to na celu zwiększenie stabilności na krajowym rynku żywności" - przekazał rosyjski rząd.

Rosja wstrzymuje do końca sierpnia eksport cukru

Rosja wstrzymuje do końca sierpnia eksport cukru

Źródło:
PAP, "Kommersant"

Resort klimatu i środowiska opublikował najnowszą wersję projektu ustawy o bonie energetycznym - podano na stronie RCL. Bon ma być wypłacany jednorazowo gospodarstwom domowym w drugiej połowie 2024 roku i ma mieć wartość od 300 do 1200 złotych.

Bon energetyczny. Opublikowano nową wersję projektu

Bon energetyczny. Opublikowano nową wersję projektu

Źródło:
PAP

Droga Transfogaraska - kultowa trasa przecinająca leżące w Rumunii Góry Fogaraskie - prawdopodobnie zostanie w tym roku otwarta wcześniej - podał portal Digi24. Wyjaśnił, że zmiana to efekt sprzyjających warunków pogodowym i mniejszej niż zwykle ilości śniegu. Na ogół droga otwierana jest 1 lipca.

Kultowa trasa w Rumunii może otworzyć się wcześniej

Kultowa trasa w Rumunii może otworzyć się wcześniej

Źródło:
PAP

Sobota to 10 dzień obowiązywania nowego systemu rezerwacji i opłat za wstęp do Wenecji. Zgodnie z wprowadzonymi zasadami w wyznaczonych dniach konieczna jest rejestracja wizyty w historycznym centrum i opłata w wysokości pięciu euro w przypadku pobytu bez noclegu.

Opłata za wstęp do Wenecji. Tak działają nowe przepisy

Opłata za wstęp do Wenecji. Tak działają nowe przepisy

Źródło:
PAP

Przeciętna oczekiwana długość życia dla nowonarodzonego dziecka w Unii Europejskiej wyniosła w 2023 roku 81,5 lat - przekazał Eurostat. To o 0,9 roku więcej niż w 2022 roku. Polska uplasowała się poniżej średniej unijnej.

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Źródło:
PAP

Jeśli właściciele stacji paliw zwiększą marże na benzynie choć minimalnie, to od poniedziałku pojawią się nowe cenniki - informują eksperci e-petrol. Jednak to zakończenie majówkowych promocji będzie najbardziej odczuwalne dla kierowców.

Kierowcy mogą głębiej sięgnąć do kieszeni

Kierowcy mogą głębiej sięgnąć do kieszeni

Źródło:
PAP

W kwietniu w Turcji średnioroczny wskaźnik inflacji wzrósł do 69,8 procent - poinformował w piątek turecki urząd statystyczny. W ujęciu miesięcznym najbardziej zdrożały wyroby tytoniowe i alkohol - o prawie 10 procent.

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Źródło:
PAP

Stacja TVN24 była w kwietniu najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 6,05 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN.

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Źródło:
tvn24.pl