Tech

Facebook chce ci dać osobistego asystenta

Tech


Facebook rozpoczął testowanie nowej usługi M, wirtualnego osobistego asystenta zintegrowanego z aplikacją Facebook Messenger. Nowa funkcja ma ułatwić życie użytkownika, np. zarezerwować mu miejsce w hotelu czy w jego imieniu kupić komuś prezent.

- Dziś zaczynamy testowanie nowej usługi o nazwie M. To osobisty wirtualny asystent w ramach Messengera, który kończy zadania i znajduje informacje w imieniu użytkownika - ogłosił na stronach portalu w środę David Marcus odpowiedzialny w Facebooku za rozwój usług do komunikacji.

Wczesny etap prac

M, w przeciwieństwie do dostępnych już na rynku usług tego typu, jak Siri Apple'a czy Cortana Microsoftu, będzie w stanie - według przedstawiciela portalu - "dokończyć zadanie za użytkownika". - Może zrobić zakupy, zorganizować dostarczenie prezentu do bliskiej osoby, zarezerwować stolik w restauracji czy pokój w hotelu, umówić spotkanie i wiele innych - powiedział Marcus. Były prezes PayPal zastrzegł, że prace nad projektem są wciąż na bardzo wczesnym etapie, przekonywał jednak, że umożliwi on użytkownikom aplikacji Messenger "skupienie się na tym, co jest dla nich ważne w życiu". Facebook Messenger to aplikacja na smartfony do obsługi komunikatora, zintegrowana z funkcją czatu na Facebooku. Pozwala na darmowe prowadzenie rozmów tekstowych i głosowych między użytkownikami korzystającymi z portalu zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i przez telefon komórkowy. Korzysta z niej ponad 700 mln osób na całym świecie.

Pod koniec czerwca wartość akcji Facebooka przekroczyła kapitalizację największej amerykańskiej sieci sprzedaży:

Facebook wyprzedził Wal-Mart
Facebook wyprzedził Wal-MartTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości