Pierwszy taki szczyt w Polsce. Debata polityków o nowych technologiach

Tech

tvn24Debata polityków na Digital Summit

10 października odbył się pierwszy w Polsce Digital Summit. W debacie polityków o propozycjach w sprawie nowych technologii i cyfryzacji udział wzięli Marek Zagórski z Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Bosak z Konfederacji, Krzysztof Liedel z Lewicy, Władysław Teofil Bartoszewski reprezentujący Koalicję Polską oraz Piotr Cieśliński z Koalicji Obywatelskiej.

DIGITAL SUMMIT MOŻNA OBEJRZEĆ NA TVN24 GO >

Podczas debaty politycy dyskutowali między innymi nowych technologii, w tym technologii 5G, sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwie.

Wyzwania

Digital Summit to platforma współpracy i wymiany poglądów między przedstawicielami firm, światem nauki, politykami oraz liderami opinii.

Podczas szczytu dyskutowano na tematy związane ze świadomością Polaków w zakresie strategicznych wyzwań przed jakimi stoi Polska - takimi jak zmiany klimatu, brak rąk do pracy czy starzejące się społeczeństwo.

Poruszano też kwestie nastawienie Polaków do nowych technologii oraz świadomości polskiego społeczeństwa jak nowe technologie mogą pomóc rozwiązać strategiczne problemy, z którymi borykamy się nad Wisłą.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24