Popularna aplikacja do rozpoznawania muzyki na celowniku Apple

Tech

Justin Timberlake wystąpi na Super Bowl w 2018 rokuTVN24 BiS
wideo 2/5

Amerykańska firma Apple jest bliska przejęcia za około 400 milionów dolarów firmy Shazam, do której należy jedna z najbardziej znanych aplikacji do rozpoznawania muzyki - donoszą media.

Jak wskazano, umowa umożliwi firmie Apple "zintegrowanie popularnej usługi muzycznej z iPhonem w sytuacji, gdy jego pozycja potentata w dziedzinie innowacji jest zagrożona przez Google'a i Samsunga". "Umowa jest w tym tygodniu podpisywana i zostanie ogłoszona w poniedziałek" - czytamy na stronach serwisu, który zastrzega jednak, że "ostateczny termin zawsze może ulec przesunięciu" - poinformował w piątek branżowy serwis TechCrunch.

O programie

Shazam to program, który ułatwia rozpoznanie utworu muzycznego grającego w tle. Telefon wychwytuje melodię, szuka jej w bazie aplikacji i wyświetla na ekranie tytuł oraz autora piosenki.

Aplikacja pojawiła się na rynku w 2009 roku i szybko stała się jedną z najpopularniejszych programów wśród użytkowników smartfonów. Szacuje się, że pobrało ją ponad miliard razy. Funkcję automatycznego rozpoznawania piosenek wprowadziła niedawno w swych smartfonach Pixel 2 firma Google. Przedstawiciele Apple i Shazam odmówili komentarza w sprawie fuzji.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock