500 plus

500 plus

Rocznie na program 500 plus wydajemy ponad 40 miliardów złotych. Na ten dodatek nikt już ręki nie podniesie - zmienił wiele, ale nie zmienił dzietności. Dzieci rodzi się najmniej od czasów drugiej wojny światowej, za to - według ekonomistów - program wpłynął na inflację. Sylwia Piestrzyńska.

Бенефіцієнти програми "Родина 500 плюс", які вже отримують цю допомогу, поки що не повинні подавати заявки на наступний пільговий період - повідомили в Установі соціального страхування (ZUS). Там додали, що заявки можна буде подавати з 1 лютого та пояснили, як це можна зробити також через додаток.

Pani Teresa ma astmę, cukrzycę, reumatyzm i problemy z kręgosłupem. Wnukami opiekuje się od 6 rano do 20 wieczorem. Również w soboty, niedziele i święta. Już trzy razy zrezygnowała z wyjazdu do sanatorium. "Bo nie miałby kto zająć się dziećmi". Gdy dzwonię do pani Basi, właśnie odbiera pakiet startowy na 44. Maraton Warszawski. Basia nie tylko biega, ale też występuje w kabarecie i w filmach. Mówi o sobie, że "jest dziewczyną z teledysku Maty". I podkreśla, że "ona jeszcze nie ma zamiaru pakować się do trumny".