Chciał ukraść auto z pasażerką w środku. Uciekając, zgubił torbę z cudzymi dokumentami

Autor:
ng/
tam
Źródło:
KMP Biała Podlaska
Chciał ukraść samochód z pasażerką w środku. Uciekając zgubił siatkę z cudzymi dokumentami
Chciał ukraść samochód z pasażerką w środku. Uciekając zgubił siatkę z cudzymi dokumentamiKMP Biała Podlaska
wideo 2/5
KMP Biała PodlaskaChciał ukraść samochód z pasażerką w środku. Uciekając zgubił siatkę z cudzymi dokumentami

Kierowca wysiadł z samochodu, w środku została jego żona. Pod nieobecność mężczyzny w aucie pojawił się 27-latek. - Pasażerka była początkowo przekonana, że pomylił samochody - przekazuje policja z Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Okazało się jednak, że 27-latek próbował uruchomić pojazd. W końcu spłoszył go krzyk kobiety, mężczyznę przed ucieczką powstrzymali świadkowie.

Do zdarzenia doszło w środę, 12 października, na terenie jednej ze stacji paliw w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie).

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że chwilę przed zdarzeniem wspólnie z rodziną przyjechali odebrać paczkę. Kiedy on z synem podeszli do paczkomatu, w aucie pozostała żona. W pewnym momencie usłyszał, że kobieta wzywa pomocy. Kiedy podbiegł do samochodu, zauważył uciekającego z niego młodego mężczyznę, który został ujęty przez świadków - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Za usiłowanie kradzieży samochodu odpowie 27-latek zatrzymany na gorącym uczynku zdarzenia. Sprawca, widząc wysiadających z auta dwóch mężczyzn, usiadł za kierownicą i próbował odjechać. Nie spodziewał się, że na tylnym siedzeniu znajduje się pasażerka. Uciekając z auta zgubił siatkę z dokumentami, które nie należały do niego.
Na tylnym siedzeniu na swoją rodzinę czekała kobietaKMP Biała Podlaska

- Kobieta była początkowo przekonana, że mężczyzna pomylił samochody - relacjonuje policjantka. Jednak ten - nie zważając na obecność pasażerki - wciąż próbował uruchomić auto. - Uniemożliwiła mu to, wzywając pomocy - podkreśla Salczyńska-Pyrchla.

Czytaj też: Złocieniec. Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek trafił do aresztu

W trakcie próby ucieczki zgubił reklamówkę z dokumentami

Okazało się, że mężczyzna, który najpierw wsiadł do cudzego auta, a potem próbował z niego uciec, to 27-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W trakcie ucieczki zgubił reklamówkę z dokumentami. W środku była dokumenty jednej z pobliskich firm, które zostały zabrane ze skrzynki na listy.

Mężczyzna, który chciał ukraść samochód ze stacji paliw, nie spodziewał się, że na tylnym siedzeniu znajduje się pasażerka. Uciekając z auta zgubił siatkę z dokumentami, które nie należały do niego. Zostały wyjęte ze skrzynki jednej z pobliskich firm.
Zgubił reklamówkę z dokumentami należącymi do pobliskiej firmyKMP Biała Podlaska

27-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież dokumentów oraz usiłowanie kradzieży samochodu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - mówi policjantka.

Czytaj też: Podejrzany o zuchwałą kradzież auta. W środku był doberman, złodziej wyrzucił go po drodze

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: KMP Biała Podlaska

Źródło zdjęcia głównego: KMP Biała Podlaska

Pozostałe wiadomości