Wrocław

Zaliczenie za książkę. Profesor zawieszony, ale dalej wykłada

Wrocław

Profesor zawieszony, ale dalej wykłada
tvn24Profesor zachęcał do kupna książki w zamian za zdanie egzaminu

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego odsunął od zajęć profesora, który wymagał od studentów zakupu swojej książki, w zamian za zaliczenie przedmiotu: - Chcemy uniemożliwić szykanowanie studentów - mówią władze uczelni. Profesor został zawieszony, ale... i tak będzie prowadził wykłady.

- Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające, a rektor podjął decyzję o zawieszeniu profesora w prowadzeniu wykładu, na którym proponował zakup swojej książki - mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uniwersytet zawiesza profesora za "zaliczenia za książki"
Uniwersytet zawiesza profesora za "zaliczenia za książki"tvn24

Jak przyznaje, jest to procedura niestandardowa. Rektor wcale nie musiał zawieszać profesora, ale zdecydował się na to, by uniemożliwć szykanowanie studentów.

- Chcemy, by nikt nie miał jakichkolwiek obaw, że będą jakieś nieprawidłowości w postępowaniu wyjaśniającym - dodaje rzecznik.

Zawieszony, ale wykłada

Profesor, mimo że został zawieszony nadal będzie wykładał. Odsunięcie od obowiązków dotyczy bowiem tylko przedmiotu, na którym wykładowca proponował kupno książki. - W pozostałych zajęciach dydaktycznych profesor będzie brał udzial - mówi dr Przygodzki.

Sprawa jest wyjaśniana

Rzecznik dyscyplinarny będzie teraz sprawdzał wszystkie wątki sprawy. Zamierza też rozmawiać o sprawie z dziekanem wydziału prawa. Na razie nie będzie jednak interwencji policji i prokuratury. - Na razie nie ma przesłanek, by uznać, że zostało złamane prawo - mówi dr Przygodzki.

Film na którym widać, jak profesor domaga się zakupu swojej książki w zamian za zaliczenie przedmiotu opublikowaliśmy w tvn24.pl we wtorek. Naukowiec otwarcie przyznawał, że to sposób na zwiększenie sprzedaży publikacji.

Zaliczenie za książkę
Zaliczenie za książkęTTV

Autor: ansa / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TTV

Pozostałe wiadomości