We Wrocławiu doszło do zderzenia autobusu z tramwajem. Poszkodowane zostały cztery osoby. W okolicy miejsca wypadku występują utrudnienia.
Do zdarzenia doszło we wtorek późnym popołudniem. Na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Kosmonautów przy Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka. we Wrocławiu zderzyły się autobus miejski linii 107 i tramwaj linii 10.
Na miejscu pracują służby
- Na miejscu są funkcjonariusze, którzy wykonują swoje czynności. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu zdarzenia, kiedy otrzymamy więcej informacji - poinformował w rozmowie z dziennikarzami Kontakt24 komisarz Wojciech Jabłoński, oficer prasowy wrocławskiej policji.
- Cztery osoby, pasażerowie tramwaju, zostały lekko ranne – podał młodszy aspirant Rafał Jarząb z biura prasowego wrocławskiej policji. - Policjanci badający okoliczności wypadku ustalą, który z pojazdów nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Kierowca i motorniczy tramwaju byli trzeźwi – informuje młodszy aspirant.
Na miejscu pracują również cztery zastępy straży pożarnej i pracownicy nadzoru ruchu.
Utrudnienia
Według komunikatu biura prasowego Urzędu Miasta Wrocławia w rejonie ulicy Kosmonautów występują utrudnienia.
"W wyniku wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna i pantografy. W związku z tym, w tym rejonie tramwaje 3, 10 i 20 jeżdżą tylko do Pilczyc. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa w relacji Leśnica - Pilczyce – Leśnica" – czytamy w komunikacie urzędu.
Źródło: Kontakt 24, TVN24
Źródło zdjęcia głównego: Artur/Kontakt24