Zastępuję matkę osieroconym "słodkim kosmitom"

Autor:
tam/gp
Źródło:
Ekostraż/TVN24
Pomagają osieroconym "słodkim kosmitom". "Będą z tego jeże"
Pomagają osieroconym "słodkim kosmitom". "Będą z tego jeże"Ekostraż
wideo 2/13
EkostrażPomagają osieroconym "słodkim kosmitom". "Będą z tego jeże"

Pięć małych jeży trafiło pod opiekę Ekostraży z Wrocławia. Osieroconym zwierzętom matkę zastępują teraz wolontariusze. I dbają o to, by maluchy jak najszybciej mogły wrócić na wolność.

Późna wiosna to okres, kiedy do fundacji i stowarzyszeń zajmujących się pomocą zwierzętom trafiają młode jeże pozbawione matek. Powodów ich osierocenia jest wiele. Czasami matka ginie po spotkaniu z drapieżnikiem, czasami podczas prac porządkowych prowadzonych przez ludzi lub po napotkaniu na drodze psa. Wiele z jeży ginie też pod kołami samochodów. I tak też - jak informuje Ekostraż - najprawdopodobniej było w przypadku matki pięciu osieroconych jeżątek, którymi teraz zajmują się wolontariusze.

"Pięć takich małych słodkich kosmitów z nami. Zostały znalezione na ogrodzie, bez matki, wyziębione. Matka najpewniej zginęła pod kołami samochodu lub w wyniku innej aktywności ludzi, która niesie śmierć jeżom" - poinformowała Ekostraż we wpisie na Facebooku.

Wolontariusze Ekostraży małym jeżom zastępują matkifacebook.com/EKOSTRAZ/

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Będą z tego jeże"

Kolczaste maluchy mają zaledwie kilka dni. Teraz wolontariusze muszą zastąpić im matkę. Zajmują się między innymi karmieniem jeżątek. A to nie jest łatwe. "(...) ich wykarmienie jest wielką sztuką. Na szczęście zgłębiamy jej tajniki już od 10 lat, więc będą z tego jeże" - uspokaja Ekostraż.

Po odchowaniu jeże będą mogły wrócić na wolność.

Jeden z maleńkich jeży, którym opiekują się wolontariusze Ekostrażyfacebook.com/EKOSTRAZ/

Autor:tam/gp

Źródło: Ekostraż/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/EKOSTRAZ/

Pozostałe wiadomości