TVN24 | Wrocław

Do centrum handlowego na zakupy i szczepienie

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Punkt szczepień w centrum handlowym
Punkt szczepień w centrum handlowymTVN24 Wrocław
wideo 2/16
TVN24 WrocławPunkt szczepień w centrum handlowym

W opolskim Centrum Handlowym Karolinka otwarty został punkt szczepień. Każdy zainteresowany będzie mógł przyjąć szczepionkę bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Punkt w centrum miasta przy ulicy Wrocławskiej otworzył w poniedziałek Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Zlokalizowany został w pomieszczeniu dawnego sklepu sportowego w okolicy strefy gastronomicznej. Na miejscu, w godzinach od 9 do 20, czeka zespół medyczny w pełnej gotowości.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Co ważne, chętni do korzystania ze szczepień nie muszą się nigdzie rejestrować. Wszyscy oprócz najmłodszych dzieci mogą z marszu przyjść i przyjąć swoją dawkę.

Łatwo i przyjemnie

- Jeżeli jest to osoba pełnoletnia, to wystarczy jakiś dokument tożsamości z peselem, ewentualnie numerem paszportu. Natomiast jeżeli chodzi o osobę poniżej osiemnastego roku życia to jest wymagana zgoda. Albo formularz pobrany ze strony ministerstwa zdrowia, albo jeżeli przyjdzie przez wypełnionego formularza, to musi być z przedstawicielem ustawowym albo rodzicem - tłumaczy Adrianna Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta Szpitala Uniwersyteckiego w Opolu.

Na starcie punkt w opolskim centrum handlowym dysponuje 360 szczepionkami firmy Pfizer oraz 200 szczepionkami Johnson & Johnson.

- Dostawy otrzymujemy dwa razy w tygodniu więc wszystko zależy od tego, jakie będzie zainteresowanie. Możemy zawsze zwiększyć zamówienie - zaznacza Mazurkiewicz-Fornalik.

Pilotażowo punkt będzie działał do soboty 12 czerwca. Nie wiadomo jeszcze co się z nim stanie po tygodniu funkcjonowania, gdyż 17 czerwca podobny punkt ma powstać na Uniwersytecie Opolskim, specjalnie dla wszystkich chętnych studentów. Zainteresowanie otwarciem podobnego miejsca wyraziły również inne centra handlowe.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości