Wrocław

Steven Spielberg we Wrocławiu. Zaczynają się zdjęcia do filmu

Wrocław

wroclaw.pl | T. WalkówSteven Spielberg podczas wizyty we Wrocławiu w 2004 roku

Steven Spielberg, reżyser wielu hollywoodzkich hitów przyleciał do Wrocławia. W poniedziałek w stolicy Dolnego Śląska ruszają zdjęcia do jego najnowszego filmu "St. James Place".

Reżyser przyleciał do Wrocławia w poniedziałkową noc. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy osobiście pojawi się na planie filmowym. Jak informuje wroclaw.pl, Spielberg zamieszkał w hotelu Monopol, tuż obok wrocławskiego Rynku.

Plan filmowy "St. James Place" w reżyserii SpielbergaD. Wudniak | TVN24 Wrocław

Studio wybrało Wrocław

Zdjęcia do najnowszego filmu Amerykanina będą kręcone na wrocławskim Nadodrzu i Trójkącie. Jak filmowcy znaleźli to miejsce? - Studio samo zwróciło się do nas z pytaniem, czy można we Wrocławiu zrealizować sceny odgrywające Berlin z lat 50. ubiegłego wieku - zdradził na początku listopada Rafał Bubnicki z Wrocław Film Comission, instytucji, która pomaga ekipie filmowej Spielberga. Na lokalizację wybrano wrocławskie ulice przypominające klimatem te powojenne, m.in. Kurkową i Mierniczą.

Już wkrótce we Wrocławiu pojawi się ekipa filmowa Stevena Spielberga
Już wkrótce we Wrocławiu pojawi się ekipa filmowa Stevena Spielbergatvn24

Wrocław jak Nowy Jork i Dublin

"St. James Place" będzie szpiegowskim thrillerem, którego akcja rozgrywa się w czasie zimnej wojny. Część zdjęć do filmu powstała już w Nowym Jorku i Dublinie. W rolach głównych wystąpią: Tom Hanks, Mark Rylance, Sebastian Koch i Amy Ryan.

Budowa planu filmowego wroclaw.pl

Autor: tam / Źródło: wroclaw.pl, TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: wroclaw.pl | T. Walków

Pozostałe wiadomości