Ratusz z piernika, czek od skarbówki i policyjna orkiestra

Wrocław

M. Siemaszko | TVN24 WrocławCzek od urzędników skarbowych, psy na Rynku. Tak Wrocław gra z Orkiestrą

We Wrocławiu WOŚP zaczęła grać tuż po północy. Główny koncert 22 finału odbywa się na rynku, a imprezę zakończy jak co roku pokaz sztucznych ogni.

Wolontariusze WOŚP rozpoczęli kwestowanie w stolicy Dolnego Śląska tuż po północy. Wówczas w trasę po Wrocławiu z centrum miasta wyruszył specjalny tramwaj w barwach WOŚP. CZYTAJ WIĘCEJ

Z kolei na Wrocławskim Rynku od rana można podziwiać zabytkowe samochody i motocykle. Na Rynku można również obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policyjnych antyterrorystów czy pokaz ratownictwa drogowego. Tajniki swojej służby prezentują również: wojsko, pogotowie ratunkowe i straż miejska.

Koncert, licytacje

Głównym wydarzaniem wrocławskiego finału WOŚP jest koncert plenerowy, który rozpoczął się od występu Orkiestry Dolnośląskiej Policji. Później na scenie pojawił się zespół Dżemik Blues. Oprócz występów muzycznych zaplanowano również pokazy tańca. Tu odbędzie się także licytacja m.in. ratusza z piernika, a aukcje ma poprowadzić prezydent Wrocławia Rafał Dukiewicz.

W aukcje, z których dochód zasili konto WOŚP, zaangażowali się również wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. W tym roku można wylicytować m.in. partię szachów z wojewodą Skorupą czy trening kolarski z udziałem marszałka Jurkowlańca, w który wezmą udział również sławy polskiego kolarstwa - m.in. Ryszard Szurkowski.

Wieczorne światełko

Na ulicach Wrocławia w niedzielę kwestuje około 1,5 tys. wolontariuszy. Kulminacyjnym momentem wrocławskiego finału WOŚP będzie "światełko do nieba" – czyli pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się o godz. 20 na Wyspie Słodowej.

Autor: dr/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | M. Siemaszko

Raporty: