Przejechał przez przejazd kolejowy i dachował w rowie. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie

Autor:
pk/tok
Źródło:
tvn24.pl
Miał trzy promile i dachował za przejazdem kolejowym
Miał trzy promile i dachował za przejazdem kolejowymKPP Strzelce Opolskie
wideo 2/4
KPP Strzelce OpolskieMiał trzy promile i dachował za przejazdem kolejowym

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który w miejscowości Staniszcze Małe (woj. opolskie) przejechał przez przejazd kolejowy i dachował w przydrożnym rowie. Policjanci ustalili, że 34-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek (16 lutego). Około godziny 19 dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, w pobliżu przejazdu kolejowego w miejscowości Staniszcze Małe pod Opolem.

Miał trzy promile i dachował za przejazdem kolejowymKPP Strzelce Opolskie

Przejechał przez przejazd i wpadł do rowu. Miał ponad trzy promile

Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 34-letni kierowca seata przejechał przez przejazd kolejowy, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu - informuje w komunikacie policja w Strzelcach Opolskich. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych policjanci ustalili, że 34-latek ma również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - czytamy na stronie internetowej strzeleckiej policji.

Miał trzy promile i dachował za przejazdem kolejowymKPP Strzelce Opolskie

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, podczas obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Z kolei za spowodowanie zdarzenia drogowego wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do strzeleckiego sądu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Staniszcze Małe
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Strzelce Opolskie

Pozostałe wiadomości