Koronawirus nie odpuszcza. A w Karkonoszach codziennie potężne kolejki przy wodospadzie

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Ogromne kolejki do Wodospadu KamieńczykaTVN24 Wrocław
wideo 2/6
TVN24 WrocławOgromne kolejki do Wodospadu Kamieńczyka

Oblegany przez turystów Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie to jedna z głównych atrakcji Karkonoskiego Parku Narodowego. Ludzie codziennie tłoczą się w długich kolejkach, aby zobaczyć go z bliska.

Jak słyszymy od członków personelu KPN, Wodospad Kamieńczyka odwiedza teraz dziennie nawet 1000 osób. Pracownicy parku spodziewają się, że w sierpniu turystów może być jeszcze więcej. A liczba osób, które jednocześnie mogą wejść na platformę przy wodospadzie - z uwagi na zagrożenie epidemiczne - spadła z 50 do 35.

- Przez to tworzą się długie kolejki. Karkonoski Park Narodowy przypomina o epidemii i apeluje, aby stosować się do przepisów. Zachowywać dystans i zakładać maseczki - zaleca Monika Rusztecka, główny specjalista ds. udostępniania parku w KPN.

Rusztecka dodaje, że Park nie ma możliwości rozładowania ruchu turys,tów poprzez np. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, tak jak stało się to w przypadku wchodzenia na Śnieżkę. Do wodospadu prowadzi tylko jeden szlak.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Kolejki do wodospadu

Jak dbanie o dystans wygląda w praktyce? W piątek do Szklarskiej Poręby pojechała reporterka TVN24 Olga Mildyn. - Kolejka liczy około 150 osób, które czekają na wejście pod wodospad - mówiła w wejściu na żywo około godziny 12.

Jak dodawała, większość z tych osób nie ma maseczek. Wymagane minimum 1,5 metra dystansu też zazwyczaj nie jest przestrzegane. Część pytanych o zagrożenie koronawirusem turystów raczej niespecjalnie się nim przejmuje. Inni wolą unikać dużych skupisk ludzi.

- Jest dosyć gęsto. Nie doszliśmy do wodospadu, bo jest tam kolejka. Tłum jest naprawdę duży, poszliśmy dalej szlakiem - mówi jedna z turystek.

- Osoby, które tutaj pracują powinny być może częściej zwracać uwagę ludziom, aby się odsuwali od siebie i zakładali te maseczki - dodaje inna.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższa liczba przypadków w ciągu doby od początku epidemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24