TVN24 | Wrocław

Budują szpital dla chorych na COVID-19. "Mamy realnie do czynienia z drugą falą zakażeń"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
W Bolesławcu powstaje szpital modułowy dla chorych na COVID-19TVN24
wideo 2/5
TVN24W Bolesławcu powstaje szpital modułowy dla chorych na COVID-19

Ponad siedem milionów złotych - to koszt zakupu materiałów i budowy szpitala modułowego, który powstaje przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu (województwo dolnośląskie). 28 modułów zakupiono w Niemczech. Wkrótce szpital ma być gotowy do przyjęcia chorych na COVID-19.

- Ten szpital jest nam niezbędny. Widzimy, jak wzrastają potrzeby. Dziś mamy sześciu nowych pacjentów i tak każdego dnia kilku kolejnych do nas napływa. Mamy do czynienia realnie z drugą falą zakażeń i powrotem zachorowań - podkreśla Kamil Barczyk, dyrektor bolesławieckiego szpitala. I dodaje, że powstający właśnie szpital modułowy ma zapewnić 65 dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Dzięki takiemu rozwiązaniu placówka będzie mogła opiekować się pacjentami chorymi na COVID-19 bez uszczerbku dla tych, którzy w szpitalu będą potrzebowali pomocy z innych powodów.

Najwyższy dobowy bilans od początku pandemii. Ponad 1100 nowych zakażeń.

W Bolesławcu trwa budowa szpitala modułowego dla chorych na COVID-19TVN24 Wrocław/ Andrzej Stefańczyk

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL O KORONAWIRUSIE W POLSCE I NA ŚWIECIE

Inwestycja nie tylko na czas koronawirusa

Przy szpitalu w Bolesławcu trwa montaż 28 modułów, które wciąż są tu przywożone z Niemiec. To właśnie tam, w Goerlitz, były do tej pory użytkowane. Łączny koszt zakupu i budowy dodatkowego szpitala to - jak informuje Barczyk - 7,5 miliona złotych. Szpital do użytku ma być oddany w listopadzie. Po pandemii COVID-19 pomieszczenia będą mogły służyć pacjentom wymagającym opieki długoterminowej. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

W Bolesławcu budują szpital modułowy dla chorych na COVID-19TVN24 Wrocław/ Maciej Cepin
Google

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław/ Maciej Cepin

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości