Zarzuty po kibolskiej bitwie. "Udział w bójce i czynna napaść na policjantów"

TVN24

Aktualizacja:
Starcie pseudokibiców w Kędzierzynie KoźluTVN24 Wrocław
wideo 2/2

Po starciu kilkudziesięciu pseudokibiców w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) osiem osób jest podejrzanych o udział w bójce o charakterze chuligańskim. Oprócz tego jeden z mężczyzn ma odpowiadać także za czynną napaść na funkcjonariuszy.

Do starcia między kibicami doszło w sobotę, około godziny 13, niedaleko stadionu, na którym odbywał się mecz pomiędzy Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, a LZS Skorogoszczą. "(...) w okolicach stadionu pojawiła się grupa sympatyków Odry Opole, która postanowiła sprawdzić kondycję gospodarzy i wspierających ich kibiców Rakowa. Doszło do starcia, szybko jednak zareagowali ci co zawsze" - można przeczytać na stronie "Stadionowi Oprawcy".

Staranowany radiowóz, osiem osób zatrzymanych

Policja zatrzymała osiem osóblokalna24.pl

Z kolei nadkom. Magdalena Nakoneczna z policji w Kędzierzynie-Koźlu zdarzenie relacjonowała następująco: - Doszło do zgrupowania kilkudziesięciu pseudokibiców. Pomiędzy nimi doszło do konfrontacji, a na nią natychmiast zareagowali policjanci. Jak mówiła rzeczniczka funkcjonariusze zapobiegli "dalszej eskalacji agresywnych i niebezpiecznych zachowań".

Gdy policjanci wkroczyli do akcji kibole zaczęli uciekać. Jedno z aut, za kierownicą którego siedział 21-latek, staranowało radiowóz. Mężczyzna i jego dwóch pasażerów zostało zatrzymanych. W ręce mundurowych wpadało także pięciu innych kiboli. To mieszkańcy powiatu opolskiego w wieku od 17 do 24 lat. - Przy niektórych z zatrzymanych osób znaleziono narkotyki i przedmioty zabronione. Trwa identyfikacja osób uczestniczących w zdarzeniu tak, by nie uniknęły one odpowiedzialności - podkreślała Nakoneczna.

Prokuratura stawia zarzuty

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Wszyscy usłyszeli zarzuty. - Większość zarzutów dotyczy udziału w bójce, a więc czynu o charakterze chuligańskim. Kierowca, który oddalał się z miejsca bójki i po drodze staranował samochód policji dodatkowo usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy - informuje Włodzimierz Chłap z Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu.

I dodaje, że wobec siedmiu osób zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania miejsca zamieszkania, bez zgody organów ścigania, na dłużej niż siedem dni. Z kolei wobec podejrzanego o czynną napaść na policjantów zawnioskowano do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Klub się odcina. Na stadionie "spokojna, rodzinna atmosfera"

Podczas ucieczki staranowano policyjny radiowózkk24.pl

Według lokalnych mediów biorący udział w zadymie na terenie Kędzierzyna-Koźla to "kibice zwaśnionych drużyn piłkarskich z Kędzierzyna-Koźla, Opola i Częstochowy". Zarząd klubu TS Chemik Kędzierzyn Koźle zamieścił oświadczenie na Facebooku: "(...) Klub TS Chemik odcina się od wszelkich aktów przemocy i z całą stanowczością je potępia...Mecz na Stadionie Kuźniczka pomiędzy Chemikiem a rywalem ze Skorogoszczy przebiegł w spokojnej, rodzinnej, sportowej atmosferze...".

Do starcia między pseudokibicami doszło w Kędzierzynie-Koźlu:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: kk24.pl, lokalna24.pl