Podjechali busem oklejonym taśmą, przez okno wyskoczył mężczyzna. Tak w dwie minuty ukradli lawetę z koparką

Autor:
ib/gp
Źródło:
tvn24.pl/policja Jelenia Góra
Kradzież lawety z koparką spod magazynu
Kradzież lawety z koparką spod magazynuPolicja Jelenia Góra
wideo 2/7
Policja Jelenia GóraKradzież lawety z koparką spod magazynu

Policja z Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież lawety z koparką. Sprzęt został skradziony z terenu należącego do lokalnej firmy, a całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu zamontowane na elewacji magazynu.

Do zdarzenia doszło pod koniec września. Sprawcy dokonali kradzieży rano, kiedy brama do firmy była otwarta i nikt nie spodziewał się intruzów. Na posesję zajechał volkswagen transporter, a w środku - jak podaje policja - było trzech mężczyzn.

- Mężczyźni ukradli lawetę, na której znajdowała się koparka. Zatrzymani w celu uniemożliwienia identyfikacji busa, którym podjechali na teren firmy, okleili go czarną folią na tyle skutecznie, że zablokowali drzwi, dlatego jeden z mężczyzn, aby podpiąć lawetę do pojazdu, zmuszony był wyjść przez okno - relacjonuje Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Kradzież lawety z koparką spod magazynuPolicja Jelenia Góra

Rzeczy odzyskane w dwie godziny

Kiedy właściciel zorientował się, że ktoś ukradł mu sprzęt wart ponad 100 tysięcy złotych, powiadomił policję i przekazał nagrania z kamer monitoringu.

- Na podstawie analizy nagrań z kamer oraz zebranych informacji policjanci już po dwóch godzinach zatrzymali mężczyzn, podejrzewanych o ten czyn, na terenie innego powiatu i odzyskali skradzione mienie - zaznacza Bagrowska.

Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co może im grozić do pięciu lat więzienia. 42-latek z powiatu jaworskiego został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące, 31-latek z tej samej okolicy również trafił do aresztu, mając do odbycia jeszcze karę siedmiu miesięcy więzienia za inne czyny, natomiast 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został objęty dozorem policyjnym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/gp

Źródło: tvn24.pl/policja Jelenia Góra

Źródło zdjęcia głównego: Policja Jelenia Góra

Pozostałe wiadomości