Tysiące litrów toksycznych chemikaliów, pięć osób zatrzymanych

TVN24

Policja w Głogowie168 pojemników wypełnionych chemikaliami zabezpieczono na Dolnym Śląsku

41 zbiorników z toksycznymi substancjami chemicznymi przechwycili policjanci z Głogowa (Dolnośląskie). Każdy z pojemników miał pojemność tysiąca litrów. Kolejne 127 zbiorników pełnych chemikaliów znaleziono na terenie jednej z firm transportowych. W sprawie zatrzymano pięć osób.

Pięciu mężczyzn wpadło na gorącym uczynku. - Zostali zatrzymani w trakcie przewożenia nielegalnych odpadów chemicznych. Wbrew obowiązującym przepisom przetransportowali i wyładowali na terenie Głogowa 41 zbiorników o pojemności tysiąca litrów z substancjami toksycznymi - informuje asp. Łukasz Szuwikowski z policji w Głogowie.

Kolejne czekały na transport

Kolejnych 127 podobnych zbiorników - wypełnionych odpadami ropopochodnymi, kwasami i innymi substancjami żrącymi - znaleziono na terenie powiatu lubińskiego. - Były przygotowane do transportu w dwóch naczepach ciężarówki. Miały zostać przewiezione do Głogowa - przekazuje policjant.

Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. - Funkcjonariusze wciąż szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy - podkreśla Szuwikowski.

Transport przechwycono w Głogowie:

Mapa Targeo

Autor: tam/ ks / Źródło: TVN24 Wrocław