TVN24 | Wrocław

Śmigłowiec ratunkowy przyleciał po ranną w wypadku. Uległ awarii, przez kilka godzin stał na drodze

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Awaria śmigłowca LPR. Droga zablokowana
Awaria śmigłowca LPR. Droga zablokowanaTVN24 Wrocław
wideo 2/7
TVN24 WrocławAwaria śmigłowca LPR. Droga zablokowana

Na drodze między Cieślami a Poniatowicami (Dolnośląskie) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Do rannej kobiety zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przylocie maszyna uległa awarii.

Wypadek miał miejsce w czwartek po godzinie 8 na starej drodze krajowej nr 8. W wyniku zdarzenia ranna została 47-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Na miejsce zadysponowano straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować ranną do szpitala. Niestety, po przylocie maszyna miała awarię - mówi Bernadeta Pytel, rzeczniczka policji w Oleśnicy.

Śmigłowiec uległ awariiTVN24 Wrocław

Ostatecznie poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala karetką pogotowia. - Ustalane są przyczyny zdarzenia - mówi Pytel.

Usterka prądorozrusznika

Załoga śmigłowca długo musiała czekać na serwis, który dojeżdżał aż ze Szczecina. Śmigłowiec lądował na środku jezdni, więc droga w tym miejscu była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

- Mamy do czynienia z usterką prądorozrusznika. Mechanik jest na miejscu, czeka na część - mówi Justyna Sochacka, rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec odleciał dopiero po godzinie 16.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości