Potężne śnieżyce we Włoszech. Zaginęła kobieta

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, sanmarinortv.sm, ilrestodelcarlino.it, ilmeteo.net
Burza śnieżna uderzyła we Włochy
Burza śnieżna uderzyła we WłochyENEX
wideo 2/3
ENEXBurza śnieżna uderzyła we Włochy

Potężne burze śnieżne nawiedziły region Marche położony w środkowych Włoszech. Trwają tam poszukiwania 69-letniej kobiety, której samochód znaleziono zakopany w śniegu.

Gwałtowna aura - śnieżyce, burze, ulewy - nawiedzają od kilku dni Włochy, zwłaszcza region Marche. W gminie Montecopiolo trwają poszukiwania 69-latki, która zaginęła. Eksperci od topografii terenu, piloci dronów i operatorzy pługów śnieżnych przeczesują teren w nadziei na odnalezienie kobiety. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa koordynowana jest przez miejscowe władze, biorą w niej udział takie służby, jak straż pożarna i pogotowie alpejskie.

Zaginiona kobieta to psycholożka, która mieszka wraz z około 50 zwierzętami w miejscowości Campo d'Arco di Montecopiolo. Jej samochód został znaleziony zakopany w śniegu 350 metrów od jej domu. Służba weterynaryjna przejęła opiekę na psami i kotami zaginionej do czasu jej odnalezienia.

Problemy w dostawie prądu

Ostatnie opady śniegu spowodowały szereg problemów, między innymi przerwy w dostawie prądu. Obecnie odnotowuje się je w gminach Montescudo, Montecolombo, San Leo i Montegrimano. W górnej części Doliny Valmarecchia także trwają naprawy uszkodzonych linii energetycznych. Nadal ponad 200 gospodarstw domowych nie ma tam prądu. Ponadto ekipy strażackie z okolicy usuwają powalone pod ciężarem śniegu konary i gałęzie. Dzięki ich pracy od czwartku uczniowie ośmiu gmin tego regionu będą mogli wrócić do szkoły.

To nie koniec opadów śniegu

Zdaniem meteorologów z serwisu ilmeteo.net, to nie koniec zimowej aury. W kolejnych dniach układ niskiego ciśnienia, który znajduje się na zachodzie Włoch, zaciągnie znad Bałkanów chłodniejsze powietrze. Przyniesie ono opady śniegu i spadek temperatury. Włoscy meteorolodzy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed śnieżycami w Abruzji. W regionie tym obowiązują też alerty przed intensywnymi opadami deszczu.

Autor:anw

Źródło: ENEX, sanmarinortv.sm, ilrestodelcarlino.it, ilmeteo.net

Źródło zdjęcia głównego: ENEX