Dubaj w wodzie. Takiej pogody Zjednoczone Emiraty Arabskie nie widziały od lat

Autor:
rzw
Źródło:
gulftoday.ae, tvnmeteo.pl

Ulewny deszcz i grad spadły w piątek w wielu rejonach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Woda zalała drogi, blokując ruch. Służby meteorologiczne wezwały kierowców do zachowania ostrożności ze względu na słabą widzialność spowodowaną opadami deszczu i wiatrem oraz do unikania dużych kałuż.

Ulewny deszcz spadł w piątek na wielu obszarach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym na miasto Abu Zabi i jego obrzeża oraz Dubaj. Najwyższą sumę opadów, wynoszącą 88,2 litrów na metr kwadratowy, odnotowano w Dhadnie w emiracie Fudżajra  oraz na wyspie Sir Bu Nair w Szardży, gdzie zaobserwowano 86,3 litrów na metr kwadratowy.

- To podobno najgorsza pogoda o tej porze roku od lat - mówi portalowi tvnmeteo.pl pani Katarzyna, przebywająca w Dubaju. - Niezwykłe, ulewa na pustyni - zauważa. Jak dodaje, warunki pogodowe są szczególnie dotkliwe dla mieszkańców ze względu na to, iż w mieście wiele do życzenia pozostawia system kanalizacji deszczowej. -  Nie ma to gdzie spłynąć. Jest beton, nie ma dużo zieleni, więc opady nie mają gdzie wsiąkać - dodaje.

Kierowcy proszeni o ostrożność

Według Narodowego Centrum Meteorologii (NCM) niestabilne warunki pogodowe mają się utrzymać w sobotę, choć już mniej dotkliwe. Nadal jednak zapowiadany jest deszcz na północnych i wschodnich obszarach kraju na wybrzeżu. Podobnej aury można się tam spodziewać w niedzielę.

NCM wezwało kierowców do zachowania ostrożności podczas jazdy ze względu na słabą widzialność spowodowaną opadami deszczu i wiatrem oraz do unikania dużych kałuż. Podobne ostrzeżenie wystosowała policja w Abu Zabi, która zaapelowała o zachowanie ostrożności ze względu na deszczową pogodę i o przestrzeganie zmieniających się ograniczeń prędkości. Aktualne zalecenia są wyświetlane na elektronicznych znakach drogowych i informacyjnych.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:rzw

Źródło: gulftoday.ae, tvnmeteo.pl