Pogoda na dziś - niedziela, 2.10. Przelotny deszcz, lokalne burze, silniejszy wiatr

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W niedzielę 2.10 wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami też zagrzmi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Na niedzielę prognozuje się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Poza tym przelotnie popada deszcz do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu i zachodzie mogą pojawić się burze, podczas których spadnie do 15 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę, w górach do 80 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela, 2.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia oscylować będzie wokół 80 procent. Wszędzie odczujemy chłód, miejscami będzie też wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielę tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pochmurna niedziela z przejaśnieniami, poza tym przelotnie popada deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 14 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. W południe barometry wskażą 998 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W niedzielę w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie pochmurno z przejaśnieniami. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach osiągnie do 60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Przed mieszkańcami Poznania pochmurna niedziela z przejaśnieniami, prognozuje się też przelotne opady deszczu, możliwa jest burza. Temperatura maksymalna wzrośnie do 15 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Niedziela we Wrocławiu upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami, poza tym przelotnie popada deszcz. Możliwa jest też burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 60 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 998 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Niedziela w Krakowa przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Poza tym przelotnie popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 989 hPa.

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielę tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości