W poniedziałkowy poranek w niektórych częściach Polski pojawiają się gęste mgły. Miejscami widzialność ograniczona jest do 200 metrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał przed nimi ostrzeżenia pierwszego stopnia.
Synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk poinformowała około godziny 9.15, że w poniedziałek w części Polski występują mgły. Widzialność jest ograniczona w:
- Białymstoku do 200 metrów;
- Mławie do 800 metrów;
- Gorzowie Wielkopolskim do 900 metrów.
Alerty IMGW - gęste mgły
Alarmy pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami wydano dla województw:
- zachodniopomorskiego, dla południowej połowy województwa;
- pomorskiego, z wyłączeniem powiatów: słupskiego, Słupsk, lęborskiego, puckiego, Gdynia, Sopot, Gdańsk;
- kujawsko-pomorskiego;
- wielkopolskiego, z wyjątkiem południowej części województwa;
- lubuskiego;
- mazowieckiego, dla powiatów: gostynińskiego, płockiego, Płock, płońskiego, sierpeckiego, żuromińskiego, ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, makowskiego, ostrołęckiego, Ostrołęka;
- warmińsko-mazurskiego;
- podlaskiego, dla powiatów: suwalskiego, Suwałki, sejneńskiego, augustowskiego, sokólskiego, monieckiego, grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego i Łomża.
Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 do 200 metrów.
Alerty będą ważne do godziny 10 w poniedziałek.
Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW
Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl za IMGW