Wtorek będzie kolejnym dniem przyjemnej letniej pogody. Możemy liczyć na pogodne niebo, słońce i przyjazne temperatury. Choć po południu w północnych regionach kraju może się trochę chmurzyć, parasole nie będą potrzebne.
Pogoda niewątpliwie współgra z kalendarzem. We wtorek nad ranem na wschodzie Polski mogą się jeszcze pojawiać mgły, lecz dzień będzie raczej bezchmurny.
Późnym popołudniem na północy kraju może się zachmurzyć. Synoptycy pocieszają, że we wtorek nie powinien nas jednak martwić deszcz lub burza.
Gorące południe
Sprzyjać będą nam ciepłe, ale nie przesadnie upalne temperatury. W większości regionów wyniosą 25-27 st. C. Nieco mniej odnotują Pomorze (23 st. C) i Suwalszczyzna (24 st. C). Najcieplejsze południowe województwa odnotują 28-29 st. C.
Warunki biometeo na wtorek
Polska znajduje się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia. Ten wyż odpowiada za piękną pogodę, jaka panuje w pasie od Bałtyku aż po Hiszpanię, gdzie temperatury sięgają nawet 40 st. C.
Wilgotność w kraju będzie utrzymywać się na poziomie 50-60 proc. Im dalej od gór, tym będzie wyższa. Jako niekorzystny synoptycy określają biomet w części północnej, zaś w centralnej części kraju - jako neutralny.
Prognoza pogody dla największych miast
POGODA WARSZAWA
Słonecznie, po południu więcej chmur kłębiastych. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1009 hPa, spada.
POGODA TRÓJMIASTO
Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające przejściowo do dużego. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1023 hPa, spada.
POGODA POZNAŃ
Słonecznie, po południu więcej chmur kłębiastych. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1012 hPa, spada.
POGODA WROCŁAW
Słonecznie. Temp. maks. 28 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1008 hPa, spada.
POGODA KRAKÓW
Słonecznie. Temp. maks. 28 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 994 hPa, spada.
Autor: mb, js/mj/rs / Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo/gosiatomas