W ciągu najbliższych godzin mieszkańcy naszego kraju muszą liczyć się z opadami deszczu. Niewykluczone, że miejscami zagrzmi. Pogodne niebo dopisze jedynie na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.
- Polska znajduje się pod wpływem ośrodka niżowego, który znajduje się teraz nad Skandynawią. Odchodzi od niego front atmosferyczny, czyli szeroka, obszerna strefa wilgoci. We wtorek wschodnie i północne regiony będą się znajdować pod tą strefą. Oznacza to, ze pojawią się burze bogate w deszcz - zapowiada Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.
W Polsce centralnej i zachodniej aura powinna być spokojna i pogodna.
Temperatura od 18 st. C w Łebie do 25 st. C na Podkarpaciu
Na Pomorzu temperatura będzie się wahać od 18 st. C w Łebie, Koszalinie, Kołobrzegu do 19 st. C w Szczecinie i Trójmieście. W Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinku i Zielonej Górze na termometrach zobaczymy 20 st. C. W Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Kaliszu i Lesznie odnotujemy 22 st. C.
Na północnym wschodzie Polski będzie nieco cieplej. W Iławie, Olsztynie synoptycy prognozują do 21 st. C. 22 st. C odnotujemy w Łomży, Ciechanowie i Radomiu. Na termometrach w Białymstoku, Płocku, Siedlcach, Warszawie zobaczymy 23 st. C. W Polsce południowo-zachodniej na termometrach zobaczymy od 18 st. C w Wałbrzychu, przez 20 st. C w Jeleniej Górze, 21 st. C w Bielsko-Białej, 22 st. C we Wrocławiu, Opolu, Łodzi, po 23 st. C w Częstochowie, Katowicach. W Zakopanem odnotujemy 19 st. C. 22 st. C na termometrach zobaczą mieszkańcy Buska-Zdroju i Kielc. W Lublinie, Chełmie, Zamościu, Sanoku, Krakowie odnotujemy 24 st. C. Najcieplej ma być w Rzeszowie i Przemyślu. Tam synoptycy prognozują 25 st. C.
Warunki biometeo
- Wilgotność powietrza będzie się rozkładała wraz z wędrującym frontem. Głównie we wschodnich i północnych regionach ta wilgotność ma być najwyższa - zapowiada prezenter TVN Meteo.
Na północy i wschodzie osiągnie wartość powyżej 70 proc. Im dalej na południowy zachód, tym wilgotność powietrza będzie niższa. Na Dolnym Śląsku wyniesie poniżej 50 proc. Mieszkańcy Polski północno-zachodniej we wtorek odczują chłód. W pozostałych regionach temperatura będzie komfortowa.
Meteopaci mogą narzekać na senność i bóle głowy. Synoptycy prognozują, że biomet będzie niekorzystny. Jedynie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku warunki biometeo nie powinny dokuczać.
Prognoza pogody dla pięciu miast
Prognoza dla WARSZAWY
Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie po południu 1000 hPa i spada.
Prognoza dla POZNANIA
Pogodnie. Temp. maks. w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1005 hPa i spada.
Prognoza dla GDAŃSKA
Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1013 hPa i spada.
Prognoza dla WROCŁAWIA
Pogodnie. Temp. maks. w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1001 hPa i spada.
Prognoza dla KRAKOWA
Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie po południu 987 hPa i spada.
Autor: PW,kt/map/rp / Źródło: TVN Meteo