Pogodnie na Mazurach. Nad morzem różnie
Dobra wiadomość dla wypoczywających nad wodą: w czwartek będą mogli liczyć na sporo słonecznych promieni. Pogodne będą niemal całe Mazury i spora część Wybrzeża. Nad morzem przelotnie popada tylko w zachodnich kurortach.
Nad jeziorami niebo będzie pogodne, okresami będzie się tam można cieszyć intensywnymi promieniami słońca. Wyjątkiem będą okolice Węgorzewa, gdzie synoptycy zapowiadają spore zachmurzenie. Prawie w całym regionie temperatury wyniosą 21 st. C, o jeden stopień mniej będzie w rejonie Węgorzewa i Augustowa.
Pływacy nie będą odczuwać różnicy termicznej po wejściu do wody, ponieważ jej temperatura również wyniesie 21 st. C, a 20 st. C w okolicach Augustowa i Gołdapi. Słaby wiatr o prędkości 6-8 km/h powieje z północy i północnego zachodu.
W części Wybrzeża pokropi
Na ładną pogodę moga liczyć również wypoczywający w większości kurortów bałtyckich. Chmury i przelotne opady pojawią się jedynie w zachodniej części Wybrzeża - w Międzyzdrojach, Dziwnowie, Dźwirzynie, Rewalu, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim.
Jednak to właśnie w zachodnich kurortach będzie cieplej - od Międzyzdrojów do Rowów termometry pokażą 21-22 st. C. Od Władysławowa po Trójmiasto będzie 20 st. C , a w Łebie jeszcze o jeden stopień mniej. Na wschodzie 21 st. C odnotuje tylko Krynica Morska.
Temperatura wody w kąpieliskach wyniesie 19-20 st. C. Wiatr osiągnie niewielką prędkość 7-9 km/h, będzie wiał ze zmiennych kierunków: północy, północnego wschodu, wschodu, a miejscami północnego zachodu.
Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Do Polski dotarły masy powietrza zawierające saharyjski pył. Ich obecność gołym okiem można zaobserwować w Tatrach, gdzie pojawiło się charakterystycznie matowe i przyćmione niebo. Oprócz pogorszenia widzialności w górach wzrosło także zagrożenie lawinowe związane z gwałtownym ociepleniem.
Saharyjski pył nad Tatrami. Niebo "zmieniło" kolor
Astronomowie wykryli najbardziej obiecujące jak dotąd oznaki życia poza Układem Słonecznym. W atmosferze planety K2-18b wykryto ślady związków siarki, które na Ziemi produkowane są jedynie w procesach biologicznych. Badacze wyjaśnili, że dotychczasowe obserwacje nie wystarczą jednak, by w stu procentach potwierdzić pochodzenie związku.
Dostrzegli możliwy ślad pozaziemskiego życia. "Sygnał był silny i wyraźny"
Czerwony alert przed powodziami obowiązuje we włoskim Piemoncie. Od środowej nocy strażacy przeprowadzili tam ponad 300 interwencji związanych z podtopieniami i osuwiskami. Jak wynika z prognoz, nadchodzące dni przyniosą kolejne niebezpieczeństwa.
Wielkanoc przyniesie tam powodzie i osuwiska
Nad Polską pojawiła się zorza polarna. W nocy ze środy na czwartek na półkuli północnej panowały wyjątkowo korzystne warunki do wystąpienia tego zjawiska. Zobacz, jak Światła Północy prezentowały się w materiałach Reporterów24.
Ubiegłej nocy niebo lśniło od Bałtyku po Śląsk
Naukowcy, wykorzystując fragment mysiego mózgu wielkości ziarnka piasku, stworzyli superprecyzyjną trójwymiarową mapę mózgu ssaka. Praca ta jest zwieńczeniem prawie dekady badań prowadzonych przez 150 ekspertów.
Takiej mapy mózgu ssaka jeszcze nie było. "Wygląda jak odległa galaktyka"
Polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski powoli kończy szkolenie, które ma go przygotować do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Czy obawia się lotu rakietą i życia na stacji? - Na pewno jest dużo obaw. Start rakiety jest dosyć niebezpieczny i jest dużo strachu we mnie, ale przede wszystkim dużo ekscytacji - powiedział w rozmowie z Hubertem Kijkiem, reporterem TVN24 BiS.
Święta wielkanocne to wymagający czas dla osób z alergiami. Czyhają na nie nie tylko pyłki drzew, lecz także inne zagrożenia związane z przedświątecznymi porządkami, a nawet próbowaniem potraw. Jak się nie dać alergii podczas Wielkanocy?
"Miałem pacjenta, do którego po trzepaniu dywanów jechało pogotowie"
Indie i Pakistan zmagają się z falą upałów. Według prognoz synoptyków miejscami temperatura może sięgać nawet 50 stopni Celsjusza, a skwar prędko nie odpuści. Takie warunki sprawiają, że aura stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia setek milionów ludzi.
Skwar jak w Dolinie Śmierci. Temperatura może osiągnąć prawie 50 stopni
Nowo odkryta kometa C/2025 F2 (Swan) zbliża się do Słońca. Jak przekazał Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, staje się widoczna na porannym niebie. Jej orbita wskazuje, że ponownie pojawi się w pobliżu Ziemi dopiero za kilkadziesiąt tysięcy lat.
Teraz albo nigdy. Na oglądanie tego kosmicznego gościa będzie tylko chwila
Rok 2024 był w Europie rekordowy pod względem temperatury - podała we wtorek Światowa Organizacja Meteorologiczna. Eksperci wyjaśnili, że część kontynentu odnotowała najdłuższą w historii falę upałów, a wiele regionów spustoszyła susza. Ubiegły rok przyniósł także najpoważniejsze powodzie od ponad dekady.
Niepokojący raport dotyczący klimatu w Europie
Na skutek burz piaskowych, jakie nawiedziły Irak, wielu mieszkańców miało poważne problemy oddechowe. Wystąpiły też utrudnienia komunikacyjne. Przez słabą widzialność konieczne było między innymi wstrzymanie ruchu na kilku lotniskach.
Przez pomarańczowe powietrze 1800 osób trafiło do szpitali
Naukowcy wyhodowali ludzki ząb w laboratorium. W przyszłości zastosowane przez nich metody mogą okazać się alternatywą dla konwencjonalnego leczenia stomatologicznego. Badacze podkreślili jednak, że minie sporo czasu, zanim implanty zastąpią naturalne zęby.
Wyhodowali ludzki ząb. "To może zrewolucjonizować stomatologię"
Słonie afrykańskie z lokalnego ogrodu zoologicznego błyskawicznie zareagowały na trzęsienie ziemi, jakie w poniedziałek nawiedziło Kalifornię. Starsze zwierzęta instynktownie zbiły się w grupę dookoła najmłodszych osobników, wypatrując dalszych zagrożeń. Zachowanie to pokazuje, jak silne więzi łączą słoniowe rodziny.
Ziemia się zatrzęsła, słonie pobiegły na pomoc młodym
Gwiazda muzyki pop Katy Perry poleciała w kosmos. Na pokładzie rakiety New Shepard znalazło się jeszcze pięć innych kobiet. Amerykańska piosenkarka podzieliła się w mediach społecznościowych nagraniem, pokazującym wnętrze kapsuły przed startem.
Katy Perry już na Ziemi. Pokazała nagranie sprzed lotu w kosmos
Nawet 250 litrów deszczu na metr kwadratowy i więcej może spaść w tym tygodniu w środkowej i południowej Europie - wynika z prognoz. Ulewy ma przynieść jeden z niżów, który nabierze wilgoci w rejonie Zatoki Genueńskiej. Układ niskiego ciśnienia dotrze także do Polski i sprawi, że święta będą deszczowe.
Niebezpieczna kumulacja opadów i "duże zagrożenie" w kilku regionach Europy
Wkrótce rozpocznie się nowy etap trwającej kilka lat renowacji Hagii Sophii. Remont jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli Stambułu skupia się przede wszystkim na ochronie historycznych kopuł przed skutkami potencjalnych trzęsień ziemi.
Symbol Stambułu ma być wzmocniony na wypadek trzęsienia ziemi
Zwolnienia i cięcia w amerykańskim budżecie przeprowadzane w ostatnim czasie przez Donalda Trumpa dotknęły także Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną (NOAA), zajmującą się prognozowaniem pogody. Eksperci w rozmowie z magazynem "Rolling Stone" zwracają uwagę, że takie działania mogą w przyszłości pogorszyć proces ostrzegania przed gwałtownymi zjawiskami w Stanach Zjednoczonych.
Cięcia Trumpa. Nawet prognozy pogody są zagrożone
Naukowcy z Grecji opracowali modele, które przewidują, kiedy i jak mocno drzewa oliwne i dęby będą pylić. To przełomowe odkrycie może pomóc osobom uczulonym na pyłki tych drzew lepiej przygotować się do sezonu alergicznego.
Te drzewa najczęściej uczulają Greków. Od teraz będzie im lżej
Ulewne deszcze związane z burzą Olivier nawiedziły Wyspy Kanaryjskie. W sobotę władze ogłosiły stan wyjątkowy na jednej z wysp archipelagu - Lanzarote. W związku z gwałtowną aurą strażacy interweniowali ponad 300 razy.