Miniaturowy niż i wir powietrzny. Zobacz film Reportera 24

Wir utworzył się nad polem
Wir powietrzny nad Opolszczyzną
Źródło: Kontakt 24/megusta2301
Wir powietrzny wokół miniaturowego niżu pojawił się nad jednym z pól Opolszczyzny. Zjawisko, do którego oglądania nie przywykliśmy, uchwycił jeden z internautów.

"Film przedstawia tworzące się tornado w okolicach Strzelc Opolskich, w miejscu gdzie pięć lat temu trąba powietrzna zniszczyła kilka okolicznych wiosek. Film zarejestrowano wczoraj o godz. 13.00 przy zjeździe z autostrady A4 na Strzelce Opolskie" - napisał we wtorek na Kontakt 24 internauta megusta2301.

To wir powietrzny

Zdaniem synoptyka TVN Meteo Wojciecha Raczyńskiego, to zjawisko to nie tornado, a wir powietrzny, miniaturowy niż.

- Powstał, bo gorące powietrze znajdujące się nad ziemią uniosło się do góry, tworząc depresję. Otaczające depresję powietrze zbliżało się do niej, wirując - tłumaczy Raczyński.

Tworzące się tornado

Autor: map/rs / Źródło: Kontakt 24

Czytaj także: