Robi się coraz cieplej, zrzucamy kolejne warstwy ubrania, dlatego warto powalczyć o to, co pod nimi - smukłe i jędrne ciało. Natalia Gacka, mistrzyni świata w fitness sylwetkowym, w magazynie "Zeszyt ćwiczeń" na antenie TVN Meteo Active, proponuje zestaw ćwiczeń, dzięki którym wyrzeźbimy to, na czym najbardziej zależy nam latem: jędrną pupę i napięty, płaski brzuch.
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Do wykonania proponowanych przez Natalię Gacką ćwiczeń potrzebujemy wyłącznie maty, chociaż jeśli ćwiczymy w plenerze możemy obejść się i bez niej.
Przygotowanie
Jeśli jesteś osobą początkującą, dokładnie obejrzyj powyższe wideo, w którym Natalia tłumaczy, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. Jeśli nieprawidłowo ułożymy ciało, możemy narazić się na kontuzje, czasami bardzo bolesne. Ponadto prawidłowe wykonanie gwarantuje nam spodziewane efekty. Ciało pracuje w pełnym zakresie ruchu, co gwarantuje kompleksowe wytrenowanie danej partii mięśniowej.
Czas start
Żadnej aktywności fizycznej nie zaczynamy bez rozgrzania ciała. Natalia Gacka proponuje nam szybką, dynamiczną rozgrzewkę, opartą o bieg w miejscu, podskoki i przeskoki oraz krążenia rozgrzewające stawy.
Po takiej rozgrzewce możemy przejść do ćwiczeń. Trening pośladków opiera się o rzeźbę przede wszystkim mięśnia pośladkowego wielkiego i średniego, natomiast trening brzucha o rzeźbę ściany przednio-bocznej brzucha i tylnej brzucha. To łącznie 9 różnych mięśni. Zadanie nie będzie więc proste, ale Natalia Gacka przygotowała urozmaicone i ciekawe ćwiczenia na każdą grupę mięśniową.
Każde ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund, potem przechodzimy do 10-sekundowej aktywnej przerwy. Cały trening składa się z 3 serii. Przerwa między seriami powinna wynosić 30 sekund.
Zestaw ćwiczeń, jedna seria:
1. spacer w przysiadzie: plecy trzymamy wyprostowane, brzuch napięty, pośladki są wypięte, kolana lekko zgięte, patrzymy do przodu
2. podpór przodem z przyciąganiem kolana do klatki piersiowej i odwodzeniem nogi w tył: ciężar ciała przesuwamy do przodu, brzuch trzymamy napięty, głowę równolegle do podłoża.
3. spięcia brzucha w leżeniu tyłem z unosem bioder do góry: ręce splatamy za głową, mocno spinamy mięśnie tak, żeby uniosły nam się barki, następnie pośladki wypinamy mocno w górę.
4. scyzoryki: leżymy tyłem w podporze na przedramionach, brzuch napięty, ugięte nogi przyciągamy do klatki piersiowej
Autor: mar/mk / Źródło: TVN Meteo Active