Strefa burz opuszcza Polskę, przesuwając się na wschód.
Nad Polską przemieszcza się aktywny układ niżowy z centrum ulokowanym obecnie nad Bałtykiem. Na związanych z niżem frontach atmosferycznych, przemieszczających się nad Polską występują opady deszczu o charakterze ciągłym i przelotnym, o natężeniu do 10-30l/mkw.
Rozwijają się chmury burzowe
Na froncie chłodnym rozciągającym się nad Śląskiem, Ziemią Łódzką, Kujawami i Pomorzem burze zanikły. Jednak utrzymują się dość intensywne opady na Górnym Śląsku.
Gdzie jeszcze grzmi?
Przed głównym frontem chłodnym rozwinęła się w gorącej masie powietrza tzw. linia nawałnic, rozciągająca się obecnie nad Małopolską, Podkarpaciem, Kielecczyzną, zachodnią Lubelszczyzną i Mazowszem. Burze występują teraz w rejonie Szczawnicy i Piwnicznej Zdrój, oraz dalej w pasie Przecław Mielec - Nowa Dęba, dalej w pasie Annopol - Ożarów - Lipsko - Zwoleń - Kazimierz Dolny Dęblin - Kozienice - Żelechów - Łaskarzew - Mrozy - Mińsk Mazowiecki - Tłuszcz - Łochów - Brok - Różan Czyżew - Ostrołęka - Zambrów, przemieszczają się na wschód na Krynicę Zdrój, Rudnik nad Sanem oraz Bełżyce - Lublin - Lubartów - Kock - Łuków - Siedlce - Sokołów - Podlaski - Kosów - Ciechanowiec - Wysokie - Mazowieckie i Jedwabne. Burze umiarkowane, lokalnie na Lubelszczyźnie i Mazowszu są silne. Może wystąpić grad i opady do 30 l/mkw oraz silne porywy wiatru do 90 km/h. Burze zmierzają w stronę granicy wschodniej Polski, odsuną się z terytorium kraju po godzinie 22:00.
Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.
Autor: ao/aw/wd / Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: sat.24.com