Burze znów dają się we znaki. Ostrzeżenia drugiego stopnia dla połowy kraju

Ostrzeżenia przed burzami. Stan na godz. 17.30 (Źródło: IMGW)
Arleta Unton-Pyziołek o pogodzie na wieczór
Źródło: tvn24
Niedzielny wieczór, szczególnie na południu kraju, nie zapowiada się spokojnie. Spodziewamy się gwałtownych burz, tak silnych, jak zeszłej nocy. IMGW wydało ostrzeżenia dla większości województw.

Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek ostrzega, że w godzinach popołudniowych, wieczornych oraz w pierwszej części nocy aktywne fronty burzowe będą się wolno przemieszczać nad środkową, zachodnią i południową częścią kraju w kierunku zachodnim i południowym. Burze w nich będą umiarkowane i gwałtowne.

Wieczornym burzom towarzyszyć może grad, opady do 20-40 l/mkw., w górach możliwe 50 l/mkw., oraz porywy wiatru dochodzące do 80-100 km/h.

Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju.

Synoptyk ostrzega, że zjawiska mogą być równie gwałtowne, jak zeszłej nocy. Dowiedz się więcej o skutkach nawałnic z 15 sierpnia.

Zobacz jakie zdjęcia i filmy wysłaliście nam na Kontakt24.

Niebezpiecznie na południu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem (stan na godz. 17.30).

Alert pierwszego stopnia (oznaczony kolorem żółtym) obowiązuje w:

- woj. podkarpackim

- woj. opolskim

- woj. kujawsko-pomorskim

Alert drugiego stopnia (oznaczony kolorem pomarańczowym) obowiązuje w:

- woj. małopolskim,

- woj. śląskim,

- woj. dolnośląskim,

- woj. lubuskim,

- woj. wielkopolskim,

- woj. łódzkim,

- woj. świętokrzyskim.

Alerty obowiązują do późnych godzin w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Autor: AD.ab/mk/kka pw/ / Źródło: TVN Meteo, IMGW

Czytaj także: