Do biegu bez barier czy wyznaczonego dystansu, w którym udział może wziąć każdy bez względu na poziom i stopień sprawności, czyli Wings for life, został niespełna miesiąc. To będzie 3. edycja ogólnoświatowej imprezy, w której zawodnicy do mety nie biegną, a przed metą... uciekają.
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Wings For Life World Run nie bez przyczyny nazywa się innym od wszystkich. Po pierwsze każdy - zawodowiec, amator jak i osoba na wózku - może wystartować.
- To jest najpiękniejsze w tym biegu, że biorą w nim udział wszyscy - podkreśliła Anita Gerhardter, prezes fundacji Wings for Life.
Ważny jest cel, nie poziom
Bo, jak zaznaczają organizatorzy, nieistotny jest poziom zawodnika, ale cel, w jakim biegnie, czyli pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na badania nad urazami rdzenia kręgowego, realizując jednocześnie motto całej imprezy - "biegnąc dla tych, którzy nie mogą".
Uciekając przed metą
Tegoroczne Wings for life będzie trzecią odsłoną ogólnoświatowego biegu charytatywnego, w którym można wystartować bez względu po której stronie globu będziesz 8 maja. Tego dnia punktualnie o godz. 11 czasu UTC (uniwersalnego czasu koordynowanego) w 34 krajach na całym świecie zabrzmi sygnał do startu. Zawodnicy startujący w Polsce wystartują w Poznaniu o godz. 13.
Ale od innych biegów, nawet charytatywnych, odróżnia go fakt, że zawodnicy do mety nie biegną, a przed nią... uciekają. W jej roli występuje auto startujące pół godziny po zawodnikach.
Polega to na tym, że każdy biegnie tyle, ile jest w stanie albo dopóki nie dogoni go samochód-meta, który sukcesywnie przyspiesza, osiągając prędkość maksymalną, czyli 35 km/h.
Miliony od tysięcy
W ciągu dwóch lat od powstania Wings for Life World Run, w 40 różnych miejscach na świecie wystartowało 136 677 osób i łącznie na ten szczytny cel zebrano ponad 7 milionów euro.
W tegorocznej edycji chętnych nigdzie nie zabraknie. Z pewnością nie w Polsce, gdzie zainteresowanie imprezą jest ogromne.
- Już mamy pobity rekord - potwierdził Adam Klein, dyrektor sportowy polskiej edycji bieg w rozmowie z reporterem TVN 24. - Mamy zarejestrowanych więcej osób, niż pobiegło w zeszłym roku - dodał. Limit ustanowiony przez organizatorów to 5 tys. uczestników.
Jeśli jeszcze się nie zgłosiliście, nic straconego. Zapisy trwają do 4 maja na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/2.
Autor: stella/jap / Źródło: TVN Meteo Active, TVN 24, Wings for Life
Źródło zdjęcia głównego: TVN 24, Wings For Life