Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 4°C 1°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalny poniedziałek, 30 stopni i więcej

  29-07-2019 06:20 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek  

  Zapowiada się gorący poniedziałek - termometry pokażą maksymalnie 33 stopnie Celsjusza. Pojawią się też burze z gradem, które lokalnie będą gwałtowne.

   

  Podczas nadchodzącej doby Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad zachodniej Europy. Z południa napływa do nas gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego, w którym rozwiną się fronty burzowe.

  Gwałtowne burze

  W poniedziałek zaobserwujemy zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 10-40 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem, które lokalnie będą gwałtowne. Termometry wskażą maksymalnie od 27 stopnie Celsjusza na Wybrzeżu do 33 st. C w centrum kraju i na zachodzie. Z północnego wschodu i wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany wiatr, który w burzach rozpędzi się do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 80 procent. Tylko w części środkowej i północno-zachodniej kraju spadnie poniżej tej wartości. Odczujemy gorąco, a na dodatek będzie parno. Biomet będzie niekorzystny w całej Polsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Wystąpi kłębiaste małe i umiarkowane zachmurzenie, a po południu duże. Możliwe jest wystąpienie przelotnego deszczu oraz burza z gradem. Temperatura wyniesie maksymalnie 32 st. C. Ze wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa sięgnie 994 hPa, będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwy jest przelotny deszcz oraz burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. W burzy rozpędzi się do 80 km/h. Ciśnienie około południa osiągnie 1008 hPa, będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Utrzyma się kłębiaste małe i umiarkowane zachmurzenie, po południu będzie duże. Możliwy jest przelotny deszcz oraz burza z gradem. Temperatura wyniesie maksymalnie 33 st. C. Powieje północno-wschodni słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Chwilami w burzy będzie silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 996 hPa, będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Utrzyma się kłębiaste umiarkowane zachmurzenie, po południu będzie duże. Niewykluczony jest przelotny deszcz, a nawet burza z gradem. Temperatura wzrośnie do 33 st. C. Powieje północno-wschodni słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, a w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa dosięgnie 991 hPa, będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Utrzyma się kłębiaste umiarkowane zachmurzenie, które po południu wzrastać będzie do dużego. Spodziewany jest niewielki deszcz, a także burza z gradem. Temperatura wyniesie maksymalnie 32 st. C. Powieje wschodni słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. W burzy będzie silny - do 90 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 978 hPa, będzie się wahać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...