Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 16°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Oblodzone drogi i chodniki. Wieczorem i w nocy może być niebezpiecznie

  21-02-2019 15:00 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  Spadająca poniżej zera stopni temperatura i opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu stanowią doskonałe warunki do powstawania oblodzeń. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw.

  Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniami będą obowiązywać w dziewięciu województwach. Po opadach mogą zamarzać mokre nawierzchnie dróg i chodników.

  ZACHODNIOPOMORSKIE

  Na przeważającym obszarze województwa (poza powiatami: Świnoujście, kamieńskim, polickim, Szczecin, gryfińskim, myśliborskim) temperatura powietrza spadnie do poziomu od -3 do zera stopni Celsjusza. Przy gruncie temperatura minimalna wyniesie od -4 do -1 st. C. Ostrzeżenie będzie obowiązywało od godziny 23 w czwartek do godz. 8 rano w piątek.

  POMORSKIE I KUJAWSKO-POMORSKIE

  Na tym obszarze wystąpią opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -5 do -2 st. C, przy gruncie od -6 do -4 st. C. Alerty będą ważne od godziny 21 w czwartek do godz. 9 rano w piątek.

  WIELKOPOLSKIE I ŁÓDZKIE

  W woj. wielkopolskim (w powiatach: złotowskim, chodzieskim, pilskim, wągrowieckim, gnieźnieńskim, słupeckim, konińskim, Konin, kolskim, tureckim oraz kaliskim) oraz łódzkim (poza powiatami: wieruszowskim, wieluńskim, pajęczańskim i radomszczańskim) na termometrach zobaczymy od -6 do -4 st. C. Przy gruncie temperatura spadnie do poziomu od -7 do -5 st. C. Po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu mogą zamarzać mokre nawierzchnie dróg i chodników. Ostrzeżenia wydano na okres od godziny 19 w czwartek do godz. 9 rano w piątek.

  WARMIŃSKO-MAZURSKIE I PODLASKIE

  Na tym obszarze (wyjąwszy powiaty: suwalski, Suwałki, sejneński, augustowski, sokólski w woj. podlaskim) prognozuje się spadek temperatury powietrza do około -7 st. C, przy gruncie około -8 st. C. Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu mogą zamarzać mokre nawierzchnie. Alerty będą obowiązywały od godziny 18 w czwartek do godz. 9 rano w piątek.

  LUBELSKIE I MAZOWIECKIE

  W tych województwach synoptycy IMGW przewidują, że popada deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg. Temperatura powietrza spadnie do poziomu od -6 do -4 st. C, przy gruncie od -7 do -5 st. C. Mogą zamarzać mokre nawierzchnie chodników. W północnych powiatach obu województw alerty będą ważne od godziny 19 w czwartek do godz. 9 rano w piątek, w powiatach południowych w piątek między północą a godziną 10.

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia

  Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Orientacyjna prognoza zagrożeń

  Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna informacja o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...