Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ciepło, dużo słońca. Ale niektórzy zmokną

  03-04-2018 06:44 Biomet będzie zróżnicowany

  Na niebie zobaczymy przejaśnienia

  Paul White/flickr (CC BY 2.0)

  Wtorek zapowiada się dość przyjemnie. W prawie całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza, miejscami dojdzie do 18 stopni. W niektórych regionach popada jednak deszcz.

  Polska dostanie się pod wpływ potężnego układu niżowego znad Atlantyku. Nad krajem przemieści się - z południowego zachodu na północny wschód - ciepły front atmosferyczny, za którym popłynie ciepłe powietrze z południa.

  Sporo przejaśnień, ale i deszcz

  Na północnym zachodzie, północy i w centrum kraju zachmurzenie okaże się duże z przejaśnieniami. Tam okresami prognozowane są opady deszczu rzędu 1-5 l/mkw., które przemieszczą się na wschód. W pozostałych regionach Polski będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C. miejscami na południu Polski. Powieje południowy umiarkowany wiatr, okresami dość silny, osiągający w porywach do 50-60 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy w północnych regionach Polski, gdzie wyniesie ona ponad 80 procent. Na krańcach południowych spadnie poniżej 60 proc. Subiektywne odczucie temperatury okaże się zróżnicowane. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, na północnych krańcach chłód, natomiast na południowo-zachodnich obszarach - ciepło. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północy, neutralne w pasie centralnym, pozytywne - na południu Polski.

  WARSZAWA

   

  Pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe są początkowo słabe opady deszczu. W ciągu dnia na termometrach będzie 14 st. C. Napłynie południowy, umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Barometry wskażą około południa 997 hPa.  

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie duże. Lokalnie możliwe są okresowe opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 9 st. C. Napłynie południowy, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Barometry wskażą około południa 1006 hPa.

  POZNAŃ

  Zapowiada się duże zachmurzenie i okresowe opady deszczu. Po południu można liczyć na większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Z kierunku południowo-zachodniego powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 996 hPa.  

  WROCŁAW

  Prognozowane jest zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Z południowego zachodu napłynie umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Barometry około południa wskażą ciśnienie 994 hPa.

  KRAKÓW

  Niebo będzie zachmurzone z lokalnymi rozpogodzeniami. Termometry maksymalnie wskażą 17 st. C. Powieje południowy, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...