"Przyniósł do szkoły nieznaną substancję". Ewakuacja i 12 poszkodowanych uczniów

Straż pożarna (zdj. ilustracyjne)
Do zdarzenia doszło w powiecie kartuskim
Źródło: Google Earth

120 uczniów szkoły podstawowej w Borkowie (woj. pomorskie) ewakuowano z korytarza do sali gimnastycznej. 12 dzieci miało problemy z oddychaniem i łzawiącymi oczami. - Są to standardowe objawy przy działaniu gazu pieprzowego - mówi policjantka.

Służby po godzinie 12 dostały zgłoszenie o tym, że w szkole podstawowej w Borkowie (powiat kartuski) ktoś rozpylił gaz pieprzowy na korytarzu.

- Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że jeden z 14-latków przyniósł do szkoły nieznaną substancję, którą rozpylił jego 14-letni kolega. Funkcjonariusze ustalili tożsamość obu chłopców - mówi nam st. sierż. Aleksandra Philipp z KPP w Kartuzach.

Dodaje, że 12 dzieci miało problemy z oddychaniem oraz łzawiącymi oczami. - Są to standardowe objawy przy działaniu gazu pieprzowego - twierdzi policjantka.

Ewakuacja

Dyrektor szkoły podjął decyzję o ewakuacji około 120 dzieci z holu szkolnego do sali gimnastycznej.

Na miejscu pracują 3 zastępcy straży pożarnej, jest też pogotowie i policja. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

O zdarzeniu jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk.

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: